Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Ув'язнене диво природи
07.11.2020, 23:54
загрузка...

Дівчина ступає на палубу, і літній слуга-африканець услід їй виносить велику клітку з пернатим красенем — вінценосним журавлем.

Ми невідривно дивимося на це ув'язнене в клітку диво природи: зірке розумне око, огруддя в сріблястому пір'ї, червона борідка й білі щічки, чорний випнутий лобик і цей чубчик-вінець, що сяє на голові пухнасто, розвихрено, мовби жмуток сонячного проміння. Що хотіла всім цим сказати природа? Для чого так вибагливо поєднала в цьому створінні красу кольорів, граційність постави й цей справді ніби із самого проміння зітканий вінчик, що мовби таїть у собі гідність природи, її гордовиту загадку? Так, це образ досконалості: у вигляді птаха перед нами постав геній, створений самою природою, щоб дивувати й захоплювати людину. Цей геній із середовища птахів ніби для того й виник, удосконалившись за мільйони літ, щоб життя могло показати свої дивовижні можливості, невичерпний творчий потенціал.

Для мене зустріч із птахом на цій океанській палубі особлива ще й тим, що на якусь мить повертає в далекі літа дитинства, у ті наші плавні Великого Лугу з його озерами, баштанами й куренями.

169 слів                                                                 За О. Гончаром

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 308 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar