Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Ужгородський замок
08.11.2020, 18:54
загрузка...

Ужгородському замку понад тисячу років. Здавна розповідають про загадкові підземні ходи, якими до замку-фортеці під час облоги постачали їжу й боєприпаси. А ще начебто цими ходами захисники замку, коли їм загрожувала небезпека, тікали з оточення в густі навколишні ліси. У дев'ятнадцятому столітті дослідники намагалися пройти в чорні підземні нетрі, проте загроза обвалу щоразу зупиняла їх на шляху до незвіданого.

Замок із масивними вежами розташований на вулканічній горі й має форму чотирикутника. До нього доступитися нелегко: з трьох боків фортецю захищає сухий канал, вирубаний у скелях, а з північно-східного — прірва. Через канал було перекинуто в'їзний підвісний міст.

У всіх старовинних замках, кажуть, мають бути привиди. І Ужгородський, звичайно, не виняток. За легендою, у сімнадцятому столітті володарем замку був капітан Другет — шанований лицар. Він мав прегарну доньку. Один воєвода-шляхтич забажав завоювати Ужгород, переодягся й подався туди в розвідку. А донька Другета, закохавшись у нього, розповіла, скільки військової сили в замку і як краще його захопити. Батько дізнався про зраду й живою замурував свою кровинку в кріпосній стіні. Перед великою бурею лунає плач: донька проситься на волю.

174 слова                                                                 За В. Зубачем

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 159 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar