Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Веселка
31.08.2020, 00:10
загрузка...

Веселка (диктант 9 клас)

Виграючи розмаїттям кольорів на блакитному небосхилі, веселка в усі часи не давала спокою людській уяві. Про неї складали легенди, її наділяли дивовижними властивостями.

Скажімо, у грецькій міфології веселка виступала посеред­ницею між богами й людьми. У скандинавських міфах її вва­жали мостом, який сполучає небо й землю. Давні індійці, ми­луючись веселкою, були переконані, що в небі розцвіли квіти, які зів’яли на землі. Деякі народи щиро вірили, що веселка - це райська дуга, шлях до країни праведників. У християнстві її тлумачили як Боже знамення, як символ вічного заповіту між Господом і землею.

В Україні кажуть: «Веселка воду п’є». Наші пращури вва­жали веселку водоносною дугою, що бере воду з озер і річок, а потім повертає її у вигляді дощу. За народним повір’ям, веселка - це дорога, якою янголи сходять із неба, щоб зачерп­нути води для дощу.

З веселкою також пов’язано чимало народних прикмет. Висока райдуга - на гарну погоду, низька - на дощ. Поява веселки після короткочасного дощу віщує близьку негоду. Подвійна, а то ж потрійна веселка обіцяє багатий урожай.

 

(163 слова)

                                            За В.Марусенко

Веселка

Образ веселки в українській і світовій міфології пов’язаний із мотивами життя і смерті. Від цієї барвистої небесної дуги залежить якість і кількість живлющого дощу: саме вона, веселка, набирає для нього воду з річок.

Веселку називають небесним кільцем. У німців є легенда про велетенського лебедя, який плаває морем, тримаючи в дзьобі кільце. Коли він випустить кільце, світ загине. У давніх литовців, французів і фінів веселка асоціювалась із луком бога-громовика.

Найчастіше веселку ототожнюють із гігантським змієм, що випиває воду з криниць, щоб потім повернути її на землю у ви­гляді зливи. На Закарпатті такого змія називають велетнем. Розповідають, що він стереже воду.

Існує легенда, що веселка — це шлях до неба, величезний міст, по якому сходять на землю янголи. Про це свідчить і її друга назва — райдуга, тобто райська дуга. За біблійною легендою, веселка — це знак угоди між Богом і людьми. Після потопу Бог пообіцяв праведному Ноєві, який урятувався з родиною, що більше ніколи не насилатиме на землю такої страшної нищівної зливи. На згадку про це Господь створив веселку.

165 слів 

                                       За В. Завадською

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: диктант, Веселка
Переглядів: 1989 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.6/5
Всього коментарів: 0
avatar