Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Вічне слово
11.05.2014, 19:18
загрузка...

З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світо­вої літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне.

До таких належить «Кобзар», книга, яку народ україн­ський поставив на першому місці серед успадкованих з ми­нулого національних духовних скарбів.

Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складалися на тернистих дорогах поетового життя, писа­лися то в мандрах, то в казематах, мережилися при світлі білих ночей Півночі і в пісках пустель закаспійських, під самотнім сонцем вигнання. Хоча більшість поезій написа­ні поза межами рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських сте­пів. На випадкових аркушиках паперу та в захалявних книжечках поетова рука прихапцем, покрадьки записува­ла рядки, що стануть дорогими для цілого народу, донесуть до нього крізь усі перепони віщі й вічні слова.

Книга формувалася поступово, рік за роком, формува­ло її саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевчен­ка — від його юності й до останнього подиху — увібрав у себе цей класичних розмірів томик, збірник поезій, що його в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем». Відтоді, впродовж багатьох десятиріч, книга ця буде на­стільною для кожного українця (О. Гончар).

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 1103 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar