Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Візит до Праги. Диктант
28.09.2015, 10:44
загрузка...

Шестисотшістдесятитрьохсильний сріблястий «Дуглас», переборюючи різкий південно-східний вітер, здіймається чимраз і мить у мить вище: підходять гори, що їм, здається, немає кінця-краю. Тьмяні вершини, холодні, змертвілі, незаймані, заступають півобрію.

«Карпати, — говорить генерал-майор Ковпак, одягаючи шинель. — Я ці гори знаю добре». Віконця літака швидко вкриваються памороззю; пасажирам стає час від часу гірше: не вистачає кисню. Як-не-як, п’ять тисяч метрів, на які піднісся літак, будь-кому дадуться взнаки.

Тим часом навколо: праворуч, ліворуч і попереду — світлішає, і ось, нарешті, Прага. Біля Словенського дому, де мав відбутися з’їзд і куди ми потрапили після кількох аудієнцій, — великий гурт юго-славських, польських і голландських партизанів, що прибули сюди як делегати. З балконів звисають прапори: чеський синьо-біло-червоний і радянський.

Дарма що ми негаразд розуміли місцеву мову, але у схвальних вигуках, якими раз у раз зал покривав слова товариша Ковпака про возз’єднання України, про Балтику і героїчних балтійців, про боротьбу пліч-о-пліч з чеськими партизанами, відчувалось, з якою любов’ю тут ставляться до нашої країни.

(153 слова) (Із журналу).

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 1157 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1
Мовчи і дихай
avatar