Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Визнання
09.09.2020, 23:10
загрузка...

У 1904 році Олександр Мурашко повернувся до Петербурга. Він багато працював, прагнучи на практиці закріпити те, чого навчився, і винайти те нове, що допомогло б утвердити власні мистецькі позиції. Такою новою роботою для художника стала картина «Карусель». Картина принесла Олександрові Мурашку європейське визнання: представлена на Десятій мюнхенській міжнародній виставці, вона отримала золоту медаль. І закрути­лася карусель запрошень художникові зі столиць і міст Європи — Берліна, Відня, Парижа, Амстердама, Мюнхена.

Ось одне з них: «Вельмишановний пане, ми маємо за честь і задоволення запросити Вас на найближчу виставку, яка працю­ватиме з 22 серпня по 31 жовтня 1910 року. Ми організуємо для Вас найкращий прийом. Сподіваємося, що Ви приймете наше запрошення. Вас запрошує Венеція, місто мистецтв».

Персональну виставку з двадцяти п'яти робіт Олександр Му­рашко експонував у Берліні, Дюссельдорфі, Кельні. Згодом художник брав участь у мюнхенських виставках. Твори україн­ського майстра мали неабиякий успіх у європейської публіки. Картину «Карусель» було куплено на виставці для Музею обра­зотворчого мистецтва в Будапешті.

Це визнання не тільки художника — це визнання його бать­ківщини.

161 слово

3 журналу

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: Визнання
Переглядів: 640 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.1/7
Всього коментарів: 0
avatar