Головна » Файли » ГДЗ » ГДЗ 5 клас

Цікавинки про Китай
[ Викачати з сервера (462.5 Kb) ] 01.10.2020, 00:46
загрузка...

5 клас завдання із зарубіжної літератури

► Китай  разом з  Індією  та  Єгиптом  є однією  з найдавніших держав. Розташувавшись у Східній Азії країна зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки та культури.

► Офіційна назва – Китайська Народна Республіка (КНР)  Столиця - Пекін

► Офіційною мовою є Китайська мандаринська, але в Китаї багато народностей зі своїми мовами та діалектами, яких понад 200. У китайській мові більше 80 тисяч ієрогліфів. Але освічений китаєць, який закінчив університет, знає приблизно 5 тисяч ієрогліфів.

► Китай займає перше місце по чисельності населення. Населення Китаю становить приблизно 1.4 млрд осіб. Це одна четверта частина всього населення Землі.

► Кита́йська літерату́ра є однією з найдавніших класичних літератур світу, її історія налічує більше трьох тисяч років.

► У Китаї нарахували приблизно 100 видів тварин, які не трапляються більше ніде. Найвідоміші з них — це Ірбіс і Панда.

► Велика Китайська стіна найбільша пам’ятка архітектури, має довжину — 8 851 км. Спочатку її створювали для захисту території від войовничих кочових племен. До наших днів дійшла лише її частина — 2400 кілометрів.

► Вирощувати й заварювати чай, першими придумали саме китайці. Чай з’явився в Китаї в 3 столітті до нашої ери і згодом цей напій набув поширення у всьому світі.

► Саме в Китаї вперше з’явилися папір, компас, шовк, друк, фарфор, парашут, механічний годинник і це далеко не все.

► Для китайців дракон — священна істота, він також є символом Китаю. Як не дивно дракон в китайській міфології символізує добрий початок «ян» та асоціюється зі стихією води.

► У Китаї офіційно заблокований доступ до всіх західних соціальних мереж.

► Найпоширеніша символіка Стародавнього Китаю - птахи. Є три шанованих птахи в Китаї. Це фенікс, журавель і качка. Фенікс символізує імператорську силу і владу. Журавель - довголіття. Качка - вірність і сім'ю. Ці символи частіше за інших зображувалися на одязі і посуді.

► У «Казках 1000 і 1 ночі» Аладдін спочатку був китайцем.

► «Аліса в країні чудес» була заборонена у Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.

► У китайській провінції Шеньсі розташований мавзолей першого імператора об'єднаного Китаю. У його склепінних залах розташована знаменита теракотова армія, що складається з 8 тисяч солдатів і 90 військових колісниць.

Підготувала Дмитришина Софія

Категорія: ГДЗ 5 клас | Додав:
Переглядів: 58 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar