Головна » Файли » інше

вправа 006 - гдз Українська мова 5 клас Заболотний
06.10.2020, 20:36
загрузка...

6. Українська мова одна з найдавніших, наймилозвучніших і найбагатших мов світу. Своїм корінням вона сягає глибини тисячоліть. Українською мовою створено понад двісті тисяч народних пісень, багато казок, переказів, легенд. Нею написано велику кількість творів художньої літератури та наукових праць.

Нині українська мова є державною мовою України. Це означає, що вона є офіційною мовою спілкування на території нашої держави, нею користуються в установах та організаціях, це мова науки, освіти, преси, телебачення. Тому українську мову повинен знати кожен, хто постійно живе в Україні. 

Державний статус української мови закріплено статтею 10 Конституції України: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Дайте відповіді на запитання.
• Чому українською мовою варто пишатися?
• Яка мова є державною в Україні? Що означає цей статус?

Українською мовою варю пишатися тому, що вона рідна наша мова, одна з наймилозвучніших мов світу, має давню історію. Цією мовою спілкуються люди на п’яти континентах світу. Українською мовою створена найбільша у світі скарбниця народних пісень. Ця мова була рідною для видатних людей, які уславили нашу землю у світі: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка і багатьох інших.

Державною мовою України є українська. Цей статус означає, що держава сприяє розвитку та функціонуванню української мови в усіх сферах нашого життя.

Категорія: інше | Додав:
Переглядів: 8 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar