Головна » Файли » інше

вправа 059 - гдз Українська мова 5 клас Заболотний
06.10.2020, 23:35
загрузка...

Напишіть невеликий твір (5-7 речень) на тему «Краса врятує світ» або
«Не хлібом єдиним живе людина». Підкресліть у своєму тексті по одному слову
різних частин мови.

Не хлібом єдиним живе людина – робімо життя духовно красивим.

Для повноцінного життя людині поотрібна не лише звичайна їжа, але й духовна. Людина завжди прагне до краси і гармонії. 

1.Краса людини. У чому вона?
Вчитель.«Краса врятує світ!» Цей крилатий вислів Федір Достоєвський залишив на роздуми нам самим. Яка краса? Чия краса врятує світ? Чи замислюємось ми над цим? Загальне поняття краси має багато складових, зокрема, і красу людську. Що ж це таке – краса?
Саме тому, ми обрали тему виховної години «Краса врятує світ».
На уроці ми повинні з’ясувати, що таке краса, які її складові. Відповідаючи на питання «Що таке краса?», люди називають гарне обличчя, модний одяг, а дехто з досвідчених – красу душі, красу мови. 
Що можна вважати красивим? Навряд чи хтось точно зможе відповісте на це запитання. Скільки людей - стільки ж думок. Те, що одна людина вважає красивим, іншій може здаватися потворним, і навпаки.
Вчитель.Краса - в загальному випадку є характеристика персони, місця, об'єкта чи ідеї, що приносить відчуття приємності, яка відповідає задоволенню. Ідеал краси - це взірець, яким захоплюються. Поговоримо про людську красу, красу жіночу.
Як ви думаєте, краса яку ми бачимо, якою милуємось і та, яку ми відчуваємо, яка проявляється у наших вчинках – це одне і теж? (Учні обмінюються думками)
Вчитель. Отже, є зовнішня краса – та яку ми бачимо, милуємось, а є внутрішня краса – це та, яку ми відчуваємо. 
Вчитель. Кажуть, що людину зустрічають "по одежі". Можливо, хтось може не погоджуватися з цим, але признайтесь, чи принесе задоволення спілкування з людиною неохайною, брудною? Спочатку не сприймуть її очі, а потім, у більшості випадків, - і душа. Бо зовнішній вигляд є відбитком внутрішнього стану, та про це, на жаль, пам'ятають не всі і не завжди. 
Але мені можуть заперечити і сказати, що не всі у змозі одягатися красиво, модно. Та "красиво і модно" - це не тільки одяг та взуття. Перш за все, це - смак, гармонія, охайність, чисте тіло, усміхнені очі, красива мова. Все це і є зовнішньою красою людини, за якою не помічаються навіть певні фізичні недосконалості її обличчя або фігури. 
Та найбільше її багатство - це красива душа. Душевна щедрість, працелюбність, любов, повага до людей, сердечне бажання допомагати іншим, лагідність, оптимізм, почуття гумору... Цей перелік найкращих рис характеру людини.
Вчитель. Яка ж, на вашу думку, важливіша? Зовнішня краса чи внутрішня?
(Учні обмінюються думками)
Сила краси міститься у злитті в єдине ціле зовнішньої та внутрішньої краси самої людини. Уявіть собі красиву людину, з якої витягнули душу. Що ми побачимо замість неї? Порожнечу. Порожнечу, яку має заповнювати те, що керує нами, нашими вчинками та вибором у житті. Саме вона, внутрішня краса, приховує чуйність, здатність любити, прощати та йти по життю... Саме у ній «ховається» те, за що ми любимо і поважаємо людину. Ще Екзюпері сказав, що «найголовніше те, чого очима не побачиш». А той, хто не оцінить внутрішню красу, не оцінить уже нічого в людині, навіть привабливу зовнішність...
Отже, красиві люди перш за все ті, які випромінюють позитивну енергію, творять і віддають тепло душі

Окрім фізичної краси все більше людей з віком звертають увагу на особистий розвиток особи. Краса є добро, ніжність, сила, цілеспрямованість, здатність до компромісів. Я бажаю вам бути не тільки зовнішньо привабливими, але і душевно красивими — це, на мою думку, та сама краса, що врятує світ.

Категорія: інше | Додав:
Переглядів: 13 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar