Головна » Файли » Бібліотека педагога » Плани-конспекти

Закріплення знань про звукове значення букв Гг («ге») і Ґґ («ґе»). Опрацювання тексту «Восени на городі»
01.12.2015, 19:49
загрузка...

Закріплення знань про звукове значення букв Гг («ге») і Ґґ («ґе»). Опрацювання 

тексту «Восени на городі»

Мета: повторити і закріпити знання учнів про вивчені звуки і букви; вдосконалювати вміння читати тексти з вивченими буквами, виконувати повний звуковий та звуко-буквений аналіз слів; розвивати зв’язне мовлення учнів, пізнавальні інтереси; виховувати працелюбність.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовками

В горішнику горішина

Горішками обвішана.

Оришка і Тимішко

Струшують горішки.

Два ґазди і дві ґаздині

Гаразд ґаздували,

Їм ґаздується й донині,

Бо — гараздували.

Г. Бойко

О. Орач

III. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Допоможемо Незнайкові»

— Діти, перед вами — слова та їхні звукові схеми, які виконав Незнайко.

Він припустився помилок, виправте їх.

2. Гра «Знайди пару»

Ґирлига ціпок

Ґелґочуть гуси дуже кричать

Ґвалт крик, шум

Ґатунок сорт

Аґрус ягода

Ґава птах (ворона)

Ґанок прибудова з майданчиком

Ґедзь велика сіра муха

Ґудзик застібка на одязі

3. Робота над загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок

 Переплутав ноги,

Переплутав вуса,

Ліг біля дороги

Для нашої спокуси,

І тяжко обминути,

Щоб не скубонути. (Горох)

 Зуби в них — не їсти-пити,

А щоб землю розпушити. (Граблі)

 У воді росте й кохається,

Кинь у воду — злякається. (Сіль)

Фізкультхвилинка

Н. Гілевич

А тепер всі дружно встали:

Будемо робити вправи.

Руки — вгору, руки — вниз

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли,

Другий — встали.

Всі за парти посідали,

Вчитися знову почали.

4. Робота за Букварем (с. 87)

1) Гра «Додай словечко».

 Він червоний у середці,

Родич моркві, ріпі, редьці.

Здавна хронові свояк,

Називається... (буряк).

 Нас шанують недаремно:

Дух наш свіжий і приємний,

На канапці і в салаті

Ми і в будень, і на святі.

Нас вживають залюбки,

Маєм назву... (огірки).

 Сидить на грядках в семи сорочках,

На всіх нарікає, усім допікає,

Сердита бабуля,

А зветься... (цибуля).

— Доберіть загальну назву до слів-відгадок. (Овочі)

— Де ростуть овочі?

— Сьогодні ми побуваємо на городі у бабусі і дідуся. Послухайте текст і скажіть, як їх 

звати.

2) Читання вчителем оповідання «Восени на городі».

— Як звали бабусю і дідуся?

Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями

— Які господарі дідусь і бабуся?

— Хто їм допомагав?

— Що робили внуки?

— Які дари виросли на городі восени?

— Що зроблять господарі з багатим урожаєм огірків?

— Хто зображений на малюнку?

— Що тримає в руках Галинка? Хто їй допомагає? Чи допомагаєте ви своїм

рідним? Розкажіть.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що цікавого було на сьогоднішньому уроці?

— Що розповісте вдома батькам?

Категорія: Плани-конспекти | Додав: | Теги: читання, 1 клас, навчання грамоти
Переглядів: 400 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar