Головна » Файли » Бібліотека педагога » Плани-конспекти

Закріплення знань про звукове значення букв Гг («ге») і Ґґ («ґе»). Опрацювання тексту «Гурток “Умілі руки”». Навчання грамоти 1 клаc
01.12.2015, 20:03
загрузка...

Закріплення знань про звукове значення букв Гг («ге») і Ґґ («ґе»). Опрацювання 

тексту «Гурток “Умілі руки”»

Мета: закріпити літературну вимову звуків [г], [ґ]; вчити виразно читати тексти; 

удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати зв’язне  мовлення учнів; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Дзвоник всім нам дав наказ —

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно —

Хай мине час недаремно.

Будем розум розвивати,

Свою пам’ять тренувати.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Розучування скоромовки

Ґава з ґавенятами

В гру веселу грають:

Крила пробують малі,

Ґулі набивають.

Н. Становська

2. Робота над чистомовкою

Ґан-ґан-ґан — великий півень ґалаґан!

Ві-ві-ві — гуляє зранку на траві!

Чок-чок-чок — водить за собою курочок.

Рі-рі-рі — весело в нашому дворі.

III. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Послухайте і посміхніться»

ҐАВА

Кіт облизується ласо:

Ґава в дзьобі держить м’ясо.

Ось поклала біля себе,

А коту того і треба.

Подивилась ґава вбік —

Кіт за м’ясо та й утік.

А малятам смішно стало:

Ґава ґаву упіймала.

Г. Бойко

— Як ви розумієте вислів упіймати ґаву?

2. Гра «Жук-буквоїд»

— Вставте букви, яких бракує.

_олуб, _анок, о_ірок, _рунт, а_рус, _арбуз, _азда, _ора.

(Голуб, ґанок, огірок, ґрунт, аґрус, гарбуз, ґазда, гора.)

3. Звуко-буквений аналіз слів аґрус, огірок

Фізкультхвилинка

Сірий котик міцно спав,

Навіть пісню не співав.

Та нарешті він проснувся

І довкола озирнувся.

Став смачненько потягатись

Та чистенько умиватись.

Порозчісував він вуса

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив

Й до комірчини побрів.

Буде мишку полювати

І добро оберігати.

Й ми, як котик, відпочили,

Щоб міцніли наші сили.

4. Робота за Букварем (с. 86). Опрацювання тексту «Гурток “Умілі руки”»

1) Читання тексту вчителем.

— Що робили діти в гуртку «Умілі руки?»

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

— Прочитайте оповідання самостійно і запам’ятайте імена дітей, вчительки.

3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Які гриби виліпили діти?

— Що сказала Ганна Григорівна?

4) Вибіркове читання.

— Знайдіть слова з буквою «ге» і прочитайте їх.

— Що запропонував Богдан?

— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.

5) Читання оповідання за особами.

6) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшукують речення і 

читають його без помилки.

У гуртку «Умілі руки» діти ліпили з глини (пластиліну) різні гриби.

Гліб виліпив три (два) білі гриби з бурими голівками.

У Богдана (Галинки) — три підберезовики.

— Зараз зима, а ми немовби в осінньому парку (лісі) усі разом побували, — сказала Ганна 

Григорівна.

7) Робота за малюнком.

— Кого ви бачите на малюнку?

— Чи можете ви впізнати, хто де зображений?

— Кого не намалював художник?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Про що розповісте батькам удома?

Категорія: Плани-конспекти | Додав: | Теги: 1 клас, навчання грамоти, Вашуленка, читання, за підручником, вашуленко
Переглядів: 401 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar