Головна » Файли » Предмети » народознавство

Український народний одяг
[ Викачати з сервера (8.97 Mb) ] 21.12.2018, 02:15
загрузка...
Петро Одарченко
ДО ІСТОРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ОДЯГУ
Український народний одяг — це один із основних складників матеріяльної культури народу, тісно пов’язаний з усією його історією. З найдавніших часів одяг формувався і розви­вався залежно від історичних, соціяльно-економічних, культурно-побутових, географічних, кліма­тичних і інших умов.
З прадавніх часів наші предки дбали про одяг не тільки як засіб захисту тіла від холоду, вітру, до­щу тощо, а також про естетичний вигляд його, про красу, про його мистецьке оздоблення.
Археологічні знахідки при роз­копках скітських могил на тери­торії України дають можливість скласти певне уявлення про одяг людей, що жили на території сучасної України в У11-У І до Р.Х. Численні зображення на вазах, прикрасах, зброї скітських племен показують, що чоловіки в той час носили шкіряну накидку з корот­кими рукавами, вузькі шкіряні
штани або широкі шаровари з вовняної тканини, а голову покри­вав шкіряний або повстяний баш­лик.
На території Черкащини при розкопках знайдено срібні фігурки людей, що жили тут у УІ-УІІ ст.по Р.Х. Привертає увагу чолові­чий одяг на них: широка сорочка з довгими рукавами, прикрашена орнаментом на грудях і рукавах, штани.
Про одяг часів Київської Руси ми дізнаємося з рисунків на полях ,,Изборника” Святослава, XI ст., найдавнішої пам’ятки писемности Київської Руси, а також із фресок собору Святої Софії XI ст. Уяв­лення дають нам і зображені на стінах собору Св. Софії фрески: вихід княгині з палацу, колядники, сцени полювання, борці, скомо­рохи, змагуни, родина великого князя Ярослава, князівни Анна, Єлисавета, Анастасія та ін.2 Ма­люнки такого ж одягу Київської Руси подано в першому томі „Іс­торії українського мистецтва”.
 
 
Категорія: народознавство | Додав: | Теги: народний одяг, український одяг
Переглядів: 132 | Завантажень: 22 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar