Головна » Файли » Навчальні ПРОГРАМИ » навчальні програми

Олександр Спаринський. Виходьте, веснянки! Мультимедійне видання.
04.04.2014, 05:57
загрузка...

 

Мультимедійний диск про Весняний цикл святкувань в Україні — багатожанрове видання (СD ехtrа) українською мовою, що дозволяє як прослуховування музики у звичайному CD програвачеві — аудіо частина, так і перегляд диску на будь-якому комп’ютері через Microsoft Internet Explorer — інтерактивна мультимедійна презентація. Мультимедійна частина, що відтворюється у CD-ROM пристрої будь-якого PC комп’ютера містить українську автентику (фольклор) у виконанні Н.Матвієнко та тріо «Золоті ключі», ансамблів «Древо», «Кралиця», «Берегиня», «Отава», хору ім. Г. Верьовки, записів академічних виконавців — камерного хору «Київ»,  хорової капели імені Л. Ревуцького та інших; ноти, етнографічні розвідки, писанкографію та іконографію весни, колекцію листівок, рецепти українських страв, відео сюжети тощо.

 

 

АУДІО ЧАСТИНУ диску вирішено як сучасну інтерпретацію  композитором, аранжувальником та виконавцем на клавішних Олександром Спаринським автентичного матеріалу у виконанні бандуриста Романа Гриньківа, гітариста Енвера Ізмайлова, перкусіоніста Сергія Хмельова, саксофоніста Ігоря Чернова та лірника-волинкаря, художника Вадима Шевчука.

1. Топчу, топчу ряст (пролог)
2. Благослови, мати, весну зустрічати
3. Виходьте, веснянки
4. Інтроспекція
5. Ой, сіра гусонька
6. Розлилися води
7. Ой, боровая зязюліна
8. Інтроспекція
9. А вже весна красна
10. Ой, вийду я на річеньку
11. Інтроспекція
12. Пташок викликаю
13. Ой, весняночка
14. Ходить сорока
15. Інтроспекція
16. Вийди, вийди Папочку
17. Ой, дзьоб, дзьобанець!
18. Ой, весняночка
19. Земля скресла / Сяяла Зіронька
20. Інтроспекція
21. Ой, на гонку
22. Інтроспекція
23. Почало на весну
24. Інтроспекція
25. Весняночко, паняночко
26. Ой, прийшла весна
Загальна тривалість звучання: 48:32

Олександр Спаринський - композитор, автор музики до 52 театральних вистав, п'яти мюзиклів, оперети, фолк-опери, 17 фільмів, 154 естрадних, дитячих, хорових пісень, ораторії, 96 характерних інструментальних п'єс; музикознавець, автор 74 статей, радіо, теле-програм.
1975 року, закінчивши Музично-педагогічний факультет Київського педінституту, був призваний до Війська. Саме там, у військовому оркестрі розпочалися перші авторські проби: написання пісень, їхня аранжація, практична робота: гра на танцях, похоронах, з'йомки на ТБ...
По поверненні додому, 1976 року - працював в "Укрконцерті" керівником-музикантом в естрадних гуртах, граючи на клавішних, гітарі, контрабасі, тощо.
...став більше уваги приділяти композиції, самотужки вивчати інструментовку, історію музики, музичні форми, тощо.
На той же час - початок 80х - припадає "електронний" бум в нашій країні; тобто, зріст цікавості до синтезаторів. Ставши флагманом того процесу, я чимало часу приділяв вивченню найновітніших композиторських технік, їхньому застосуванню у власній роботі; неабиякий інтерес викликала творчість старших колег - композиторів-електронників
...Іще одним з "хобі" вважаю співробітництво з Українським радіо, де на початку 80-х років виготовляв музичні програми на хвилях радіостанції "Молода гвардія". Таким чином відбувалось своєрідне взаємозбагачення: через найомства з колегами-музикантами з усього світу - Раві Шанкар,  Пет Метіні, гурт "Pink Floyd", Стас Намін, Олександр Градський, Емі Стюард, Сюзі Кватро тощо, набувався певний світогляд, досвід.
...З композиторського боку ті контакти формували відповідні мистецькі пріоритети. Зрештою з'ясував: рівень твоєї професійної спроможності є саме таким, яким ти його собі уявляєш. Якщо взмозі довести це всім - значить, ти - найкращий. Так воно і триває донині.
Зрозуміло, зріст відбувався послідовно: якщо пісні, інструментальні п'єси характерні для раннього періоду - 1979 -1987 рр., то створення музики до мульт-кіно-фільмів, спектаклів, телевистав, мюзиклів - більших форм - то вже набуття 1988-98 років.
Неабияким кроком до усвідомлення свого місця на цьому світі стали мої відвідини закордону: від 1990 року - Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, до 1996 - Австралії. Авторські, мистецькі зустрічі, відео звіти, організація концертів українських виконавців, публікації в тамтешній пресі - такий спектр мого просвітництва серед земляків за кордоном. Тим приємніше, що одна з моїх робіт - "державницький" компакт-диск "На землі ми - велика Родина!", розповсюджений Міністерством Закордонних справ по всіх амбасадах України в світі відтепер презентуватиме наше мистецтво через творчість Олександра Спаринського!
...Напевно, заглибленістю до коренів національної музики, відтворенню і адаптації українських традиції в сучасній музичній драматургії - я завдячую діаспорчанам. Своїм досвідом, відірвані від рідної землі, саме вони навчили мене плекати мову і культуру, шанувати народну музику, усвідомлювати себе українцем, за що я їм глибоко вдячний.
...Хочу сподіватись, моя сьогоднішня мистецька, і, власне, композиторська діяльність, що репрезентована в Україні, в Діаспорі і в світі - є скромною часткою повернення того боргу моїм друзям, землякам і просто людям... Папа Римський, приміром, отримавши мій останній диск "Різдво Христове 2000", настільки захопився нашою країною, що наразі приїхав сюди...
інформація, фото з офіційного сайту: http://www.sparinsky.kiev.ua/
 

Категорія: навчальні програми | Додав:
Переглядів: 888 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar