Головна » Файли » Бібліотека педагога

Україна – єдина країна. Перший урок
12.08.2014, 09:09
загрузка...

Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Під час уроку мають бути реалізовані такі завдання:

- ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України;

-  формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

-  формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;

- виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Основний зміст Першого уроку має бути спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє. Важливо акцентувати увагу дітей на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України.

Під час проведення Першого уроку вчитель має сприяти усвідомленню учнями спільності інтересів усіх громадян держави в розбудові України, необхідності інтелектуального, творчого та фізичного розвитку кожної особистості задля розквіту держави в цілому, формуванню міжнаціональної толерантності.

На уроці доцільно звернутись до подій минулого та сьогодення, що засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя: існування могутньої Київської держави Володимира Великого, Ярослава Мудрого, створення першої християнської республіки в Європі – Запорізької Січі, започаткування власної державності в Українській Народній Республіці, проголошення в 1991 році незалежності України, прояву громадянської активності під час Помаранчевої революції 2004 року, і, звичайно, Революції гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні, подвигу українських військових та добровольців у боротьбі із російськими бойовиками, які тероризують східні регіони України.

У цей момент уроку доцільно оголосити хвилину мовчання з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави.

Вчитель має акцентувати увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій. Важливо, щоб учні ідентифікували себе з українським народом, прагнули жити в Україні, розуміли необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою, шанобливого ставлення до історії, культури та традицій українського народу.

Освітній портал «Педагогічна преса» підтримує ініціативу щодо інтерактивного спілкування та пропонує всім регіонам України об’єднатись 1 вересня 2014 року на першому уроці в інтернет-просторі. Учасники зможуть не лише спостерігати, а й спілкуватись онлайн.

Суспільно-політична ситуація, окупація Росією Криму, збройні акції російських терористів на сході України спонукають нас, українців, замислитись над значущістю патріотичного виховання.

Нинішній гіркий досвід свідчить, що легковажне ставлення до єдності й цілісності України є неприпустимою, втім, впевнені, поправною помилкою.

Тож Освітній портал «Педагогічна преса» запрошує до участі в онлайн-уроці «Україна – єдина країна» всі школи, кожного вчителя нашої держави.

 

Сценарій 1.

Автор: учитель-методист Боброва Тетяна Василівна, Полтавська загальноосвітня школа № 22 

УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА

Перший урок. Перший клас.

ТЕМА. Україна – єдина країна.

МЕТА. Вчити дітей любити оточуючий світ, те місце де ти живеш, щоб будувати щасливе життя на землі. Розвивати гармонійну особистість, Виховувати у дітей бажання рости гідними громадянами неньки України.

ОБЛАДНАННЯ. Гімн України (ДВД),карта України, баян, фішки, ватман, маркер,іграшка,дитячі пісні.

ПЛАН УРОКУ

1. Організація класу.

Доброго ранку травам росистим.

Доброго ранку квітам барвистим.

Доброго ранку сонечку ясному,

Людям усім і усьому прекрасному!

- Любі мої діти – ці слова завжди будуть висловлювати радість зустрічі нового дня, для мене також і радість зустрічі з вами. Вітаю вас з початком шкільного життя.

- Шановні діти ! Мені доручили навчити вас черпати знання , приміняти їх на практиці та виховувати гідними громадянами неньки УКРАЇНИ.

2. Активізація опорних знань.

- Чи уявляєте ви життя без спілкування? Тож пропоную гру – зібрати найкращі слова нашої мови, ( слова – фішки що лежать на партах без написів) у мішечок, щоб потім звертатися до них і згадувати на протязі року, пояснювати їх значення. Почну я…Україна…

3. Робота над темою.

-Який настрій у вас з`явився, коли ви промовляли найкращі слова? (Життєрадісний, веселий, піднесений…)

А який настрій у вас переважатиме, коли я промовлю слова: війна, розруха,голод ,ненависть, сльози…?

-Щоб ці слова не робили нам сумне життя – покличемо на допомогу слова: :захисник, військовий, солдат, гвардієць, відважний, герой, миротворець, воїн світла… Нажаль так сталося в Україні, що ми повинні захищати нашу єдність держави Україна, її територію та кордони(показую на карті), її незалежність. Кожен, хто живе в Україні, повинен пам’ятати, що він громадянин цієї держави і від кожного залежить яке життя ми в ній побудуємо. Ми повинні вчитися любити свою землю, свій народ, культуру, як її любили ті, хто загинув за нашу незалежність.на майдані та у військових діях названих АТО. Прошу встати і вшанувати загиблих героїв хвилиною мовчання та виконати Гімн України.

ЗАВЖДИ БУДЕМО ПАМ`ЯТАТИ БОРЦІВ ЗА ЄДНІСТЬ ТА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ!

Фізкультхвилинка. Хода під музику марша.

4. Робота з букварем.

Зачекався вас Буквар. Тож мерщій відкриємо його. Хто може прочитати?(Моя Україна) Розглянемо карту,малюнки. Закриємо оченята і подумаємо ,що кожен може зробити для щасливого життя в Україні.? (через хвилину діти розповідають) Ваші мрії про щасливе життя обов` язково здійсняться, якщо ви будете цього всім серцем і душею бажати і не поступати так, щоб комусь приносити смуток. а намагатися робити добрі справи. Ви хотіли б послухати роздуми випускника нині учня 5 класу, якою він хоче бачити Україну в майбутньому.?(Якщо діти захотять, прочитаю)

5. Підсумок уроку.

Пропоную намалювати картину дружби,єдності, любові, поваги колективу нашого класу, щоб все це поширилося на простори нашої єдиної України (малюємо на ватмані обводячи пальчики фломастером,діти підходять один за одним, а кожного дня будемо її вдосконалювати новими елементами: квіти, райдуга , світлі яскраві фарби ї т.д.

-Ось такі ви маленькі українці. І на завершення заспіваємо пісню. Українці ми маленькі. Тож не дамо жодного шансу тим, хто бажає безладу в нашій державі, війни. Сьогодні ми з вами проклали дорогу добра, взаємопорозуміння, любові, злагоди …Тож нехай щастить всім на цьому шляху життя, бо

БОГ- природа нам усім

збудувала красень дім.

ГЕРБОМ В О Л Я написала.

Небо й хліб у прапор вклала.

Хай завжди у домі цім ЩАСТЯ

РАДІСТЬ буде всім!

Тут і ТИ, і МИ, І Я –

ДРУЖНО житиме СІМ`Я.

(Вчитель промовляє фрази, а діти за ним повторюють)

 

Категорія: Бібліотека педагога | Додав: | Теги: перший урок 2014, УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА
Переглядів: 3715 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar