Головна » Файли » Бібліотека педагога

Заняття „Урок милосердя” (2 клас)
27.09.2020, 23:10
загрузка...

Тема: Урок милосердя.

Мета: Розкрити зміст понять „сердечність”, „милосердя”. Розвивати  у дітей бажання оволодіти зазначеними моральними якостями. Виховувати ціннісне ставлення до інших людей у вчинках – чуйність і милосердя.

Обладнання: Іграшка у вигляді серця, „чарівні палички”, набори кружечків.

 

 

Хід заняття

1. Привітання

                           Вчитель. Треба всім нам привітатись.

                           Діти. Добрий день!

                           Вчитель. Дружно, голосно сказати…

                            Діти. Добрий день!

                            Вчитель.    Вправо, вліво поверніться,

                             Своїм друзям посміхніться.

                             Діти. Добрий день!

                             Вчитель. Дружно всі, не відставайте,

                              Своїм друзям побажайте…

                             Діти. Добрий день! Добрий день! Добрий день!

 2. Оголошення теми і мети уроку

Учитель: Доброго дня! Сьогодні ми дізнаємося про такі моральні якості, як „сердечність” та „милосердя”. А також зможемо перевірити себе наскільки ви чуйні і милосердні до рідних, друзів,знайомих.

Словничок етичної граматики

Сердечність – доброзичливість, щирість, вміння приймати до серця проблеми інших.

Милосердя – готовність допомогти комусь або вибачати когось через співчуття, співпереживання.

Чуйність – уважність і сердечність у ставленні до людей.

Співрадість -  уміння порадіти разом з іншою людиною.

 3. Вправа „Мозковий штурм”

- Хто з вас має бабусю чи дідуся?

- Чи потребують вони турботи і піклування, допомоги? Чому?

- Як ви піклуєтесь про своїх бабусь, дідусів?

- Як ви проявляєте співчуття і милосердя до своїх рідних? Наведіть приклади.

- Чи розраховуєте ви на подарунки за виявлену турботу?

4. Вправа „Знайди зайве слово”

         На дошці написані слова „милосердя”, „байдужість”, „сердечність”. Учням необхідно знайти зайве слово.

5. Вправа „П’ять моїх хороших якостей”

Учень виходить на середину кола, піднімає вгору долоню і називає п’ять своїх гарних якостей, загинаючи при цьому пальці. Розпочинає він зі слів: „Я маю п’ять гарних якостей: …”. Після цього те саме роблять усі діти.

6. Вправа „Здогадайся, що задумано”

         Діти по черзі задумують ту чи іншу якість, вимовляючи перший склад, або 2 – 3 звуки. Усі решта дітей мають здогадатися, яка якість задумана.

7. Вправа „М’яке сердечко”

Для виконання вправи необхідно взяти невеликого розміру м’яку іграшку у вигляді серця.

Учитель: Яку людину можна назвати сердечною? (Ту, яка чуйно ставиться до інших або яка любить інших людей).

- Яку людину називають безсердечною? (Людину, яка не вміє любити. Їх серце зачерствіло).

- Сьогодні ми будемо вчитися робити своє серце м’яким і люблячим. (Ведучий дає учням доторкнутися до іграшкового серця).

- Кому б ви хотіли послати свою любов через це м’якеньке, ніжне сердечко?

- Закрийте очі. Уявіть своє власне серце таким м’якеньким, пухнастим, ніжним, як це, за яке ви тримаєтесь.  Наповніть свої сердечка рожевим промінчиком любові та ніжності. Тепло вашого сердечка відчуйте у своїх долоньках.

- Відкрийте очі. Нехай тепло і доброта ваших сердець не затримується у ваших долоньках. Передайте їх іншим людям, знайомим і незнайомим. Подивіться, як світ змінився до вас, як зміниться ставлення до вас!

8.  Обговорення вправи

         - Чи відчуваєте ви сердечне ставлення до себе? Де найбільше?

  • Як ви думаєте, хто найбільше потребує вашої любові?
  • Кому може принести користь ваша любов, сердечність?

9. Вправа „Магія добра”

У руках дітей „чарівні палички”. Діти ідуть на зустріч один одному, торкаються плеча, запитують: „Чим я можу тобі допомогти?”, „Що я для тебе можу зробити?”.

 

10. Обговорення вправи

         - Чи приємно відчувати себе чарівником?

- Що приємніше – співчувати, бути милосердним чи бути байдужим?

11. Вправа „Психологічна загадка”

Вчитель: Спробуйте відгадати, про які людські якості далі йдеться:

         - Людина, яка вміє любити, поважати, цінувати оточуючих людей.

              (Сердечна).

  • Людина, яка готова у будь-яку хвилину прийти на допомогу, підтримати, розрадити. (Милосердна).
  • Людина, яка завжди діє чесно, за правилами. (Чесна).
  • Людина, яка не помічає людського горя і не замислюється над цим. (Байдужа)

12. „Цінуймо одне одного!”

Учні, отримавши по три кружечки, розфарбовують їх голубим, зеленим і фіолетовим кольорами. Голубий дарують тому, кого вважають людяною людиною, його прізвище підписують на зворотній стороні. Зелений – сердечній людині. А фіолетовий самій милосердній людині. Учитель звертає увагу на те, у кого най багатший урожай кружечків, а кому необхідно замислитись і спробувати виправити ситуацію. Учитель разом з учнями аналізують результати гри.

13. Рефлексія

Вправа „Фотографія на память”

Учитель: Уявіть, що до школи прийшов фотограф, який хоче сфотографувати тих дітей, які вміють радіти за успіхи інших, співчувати, бачать біль і смуток інших людей, вміють виявляти сердечність і милосердя, вчасно приходять на допомогу.

- Пропоную розіграти у парах будь-яку із цих ситуацій. Фотографії будуть надруковані в журналі „Милосердя на планеті Земля”.

- Кого ви вважаєте фотограф сфотографує у першу чергу?

Домашнє завдання:

Застосовувати одержані знання у повсякденному житті. Поділитися „Вчинком по секрету” на наступному занятті.

Ольга Третяк

Категорія: Бібліотека педагога | Додав:
Переглядів: 51 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar