Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

У категорії матеріалів: 292
Показано матеріалів: 281-290
Сторінки: « 1 2 ... 27 28 29 30 »

Сортувати за: Даті · Назві · Переглядам
загрузка...

ВЕРЕСНЕВА ТИША


Настояна на терпких травах, снується вереснева, лагідна тиша. Рання осінь уже починає прясти сріблясте павутиння, губить білі пасма на левадах.
Небесна блакить стає ніжно-шовковою, здіймається все вище й вище, і по ній вже пролітають ранніми ранками журавлині ключі.

Переглядів: 5272 / Дата: 21.12.2012 / Коментарі: 1

Детальний усний переказ тексту публіцистичного стилю 7 клас

Зовсім не коштовності, не золоті зливки, нібито вивезені гетьманом Полуботком до Англії, мріяли передати наші пращури наступним поколінням. Вони прагнули виплекати інший скарб – вільну Україну. А ще - духовність, національну самоповагу.

         Гірко визнавати, що й до сьогодні ім’я Павла Полуботка для багатьох українців пов’язане лише з тим легендарним скарбом. Прикро, що матеріальні турботи заступили нині запити духовні. Хоч, звичайно, важко говорити про виховання духовності й самоповаги в народу, чия історична пам'ять свідомо

Переглядів: 17379 / Дата: 30.11.2012 / Коментарі: 0

Маленький скрипаль

 

Як гарно та весело літом у полі! Цілий день чути музику: там живе веселий музика — Коник-Стрибунець. Він на зріст не більший за дитячий мізинчик, має прехороший зелений жупан, три пари довгих ніг і жваві очиці. Маленька ямочка землі — його хатинка; навкруги квіточки привітно кланяються йому.

 
Переглядів: 5292 / Дата: 27.11.2012 / Коментарі: 1

ЯКИМИ БУЛИ ЗОЛОТІ ВОРОТА

Чимало історичних пам’яток на землі українській. Вони мовчать, але їх чують, вони напівзапали в землю, але їх видно і крізь товщу віків. Такими є Золоті ворота Києва. Через них можна розгледіти минуле й майбутнє міста Кия.

         Золоті ворота були зведені Ярославом Мудрим. Яким був первісний вигляд Золотих воріт? Вони становили собою архітектурну тріаду: власне ворота, фортечну вежу, храм. Три споруди різного призначення доречно й гармонійно злились у єдине ціле.

Переглядів: 15700 / Дата: 25.11.2012 / Коментарі: 1

У лісі. переказ для 8 класу

День був сірий і похмурий, такий сірий, що плакати хотілося. Низькі хмари повзли над землею. Нудний лежав переді мною краєвид. Я йшов і йшов, а окові ні на чому було  відпочити.
 
Нарешті я увійшов у невисокий молодий лісок. Попрямував зарослою та вузькою стежкою. Навколо стояли осики. Серед їх червонястого листу жовтими плямами виділялись берези та зеленіли дуби. Стежка спустилася у яр. Тут біг струмок з коричневою, немов густий чай, водою.
Переглядів: 16853 / Дата: 03.11.2012 / Коментарі: 1

Скляр Переказ 7 клас

Був у нашому селі скляр. Це був невисокий  худий чоловічок з маленьким, ніби зібганим у кулачок обличчям. Те дрібне личко по самі очі заросло густою щетиною. Тому, хто бачив скляра вперше, здавалося, що він тримає в зубах широку щітку. Очі, як і годиться скляреві, були наче відлиті  з надзвичайно прозорого скла.

Роботи скляреві ніколи не бракувало.Славився він умінням  так ставити шибку, такою замазкою прикріпити її, що вже й рама  потрухлявіє він часу, а скло тримається, як припаяне.

Переглядів: 15594 / Дата: 03.11.2012 / Коментарі: 8

Пісня Переказ 7 клас

У садку якась дівчина співала пісню. Чудовий голос, чудові поетичні слова пісні так і потягли до себе молодого хлопця.

Павло перескочив через тин, проліз через кущі бузини. Густі вишні скинули з нього картуза, били його тонкими гіллячками по обличчю. Він мусив  розводить руками гілля й затуляти  очі.

Боячись  зашелестіти, хлопець  йшов туди, звідки, неначе соловейків спів,  розливався дівочий голос. Маючи звичай записувати пісні, Павло притулився до стовбура  груші, витяг книжечку й почав  нотами записувати мелодію.

Переглядів: 22713 / Дата: 03.11.2012 / Коментарі: 8

Український віночок

Оберегом від зла був віночок, що плели дівчата. У повному українському вінку було дванадцять квіток, кожна з яких була символом: безсмертник — символ здоров’я, деревій — нескореності, барвінок — життя та безсмертя людської душі, цвіт вишні та яблуні — символ материнської відданості, любисток і волошка — вірності в коханні, ромашка — дівочої чистоти та цноти, ружа, мальва та півонія — віри, надії та любові, хміль (вусики) — гнучкості та розуму.
 
До віночка в’язали кольорові стрічки. Посередині світло-коричнева стрічка — символ матінки-землі, зліва та справа дві жовті — символ сонця, світло-зелена й темна — символи живої природи, краси та юності, далі йдуть синя та блакитна — символи неба й води; потім з одного боку оранжева — символ хліба, з іншого — фіолетова — символ розуму, малинова — символ щирості та ро-
жева — символ багатства; по краях вінка в’язали білі стрічки — символ чистоти, на лівій внизу вишивали сонце, на правій — місяць.
 
Вінок недаремно є одним із основних образів, що фігурують у зразках народної творчості. З ним дівчата ворожили, пускаючи його за водою й т. ін. Він був постійним атрибутом святкового одягу, особливо це стосується весілля.
Переглядів: 11384 / Дата: 04.10.2012 / Коментарі: 0

Переказ Хліб у нашому домі. (Л.Орел)

 

Із дав­ніх-да­вен хліб у ве­ли­кій по­ша­ні в на­шо­го на­ро­ду. Ра­ні­ше в Ук­ра­ї­ні на що­день пек­ли жит­ній хліб. Як­що бо­рош­на не вис­та­ча­ло, до­мі­шу­ва­ли ви­сів­ки, гар­буз, су­ху ло­бо­ду. Вчи­ня­ли йо­го на зак­вас­ці, мі­си­ли у де­рев’яній ді­жі. Випі­кан­ня хлі­ба ма­ло свої пра­ви­ла, бу­ло, по су­ті, ці­лим об­ря­дом. По­рож­ню ді­жу, прик­ри­ту руш­ни­ком, ста­ви­ли на по­ку­ті. Хліб у кож­ній ха­ті обов’яз­ко­во ле­жав на сто­лі, а бі­ля ньо­го сто­я­ла сіль. 

 
Переглядів: 20196 / Дата: 03.10.2012 / Коментарі: 0

Національна символіка України. Національні символи


Говорячи: сильний, як ведмідь, хитрий, як лис, ми використовуємо слова-символи. Ведмідь тут виступає символом сили, лис — хитрості. Завдяки символу можна одним словом передати якесь складне поняття. На-вколо нас є безліч символів.
Найдавніша символіка пов'язана з могутніми силами природи. Давні племена проголошували себе си-нами Сонця, ріки чи якоїсь тварини. Зображенні цих покровителів ставали символами, знаками роду.


Переглядів: 11829 / Дата: 03.10.2012 / Коментарі: 0
1-10 11-20 ... 261-270 271-280 281-290 291-292