Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

6 клас. Текст для усного вибіркового переказу опису приміщення. У панській світлиці
28.02.2016, 23:25
загрузка...

У панській світлиці

 

Гетьман пройшовся панською світлицею. Цей палац козаки захопили кілька годин тому. Натерта до блиску підлога сковувала ходу гетьмана. Вікна було запнуто важкими портьєрами, тому в кімнаті стояли сутінки. Після довгої їзди хотілося впасти  на прикрашену химерними птахами отоманку й бодай хвилину спочити. Або ж опуститися в глибокий фотель і посидіти хвилину-другу.

Гетьман підійшов до вікна, відсунув завіску. Яскравий жмут  світла перерізав кімнату навпіл, блискітками заграв на підлозі. Блискітки були різнокольорові, що високі вікна було прикрашено вітражами.

З передпокою долинув  жіночий плач і гомін суперечки. Відчинивши  важкі двері, зазирнув джура. Тут молодиця до гетьмана проситься.  Дружина панського наглядача, отого, що людей тяжко мучив. Суд над тим виродком вже призначено… Просить на чоловіка зглянутися… Діти в неї…

З невеличкої скриньки на столі гетьман вийняв туго набитий грішми капшук .

- Отут , Петре, гроші… Для неї й дітей. Віддаси. А помогти не можу. Усе суд вирішить (За В.Кулаковським;  146 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слів світлиця, отоманка (широкий м’який диван з подушками і валиками), фотель (крісло), вітраж (візерунок з кольорового скла у вікнах, дверях тощо), капшук (гаманець у формі торбинки, що затягується шнурком), джура (зброєносець у козацької старшини; слуга).

*Дібрати синоніми до слів химерний, жмут, зглянутися.

*Скласти план опису кімнати (орієнтовний: 1. До блиску натерта підлога. 2. Важкі портьєри на вікнах. 3. Прикрашена химерними птахами отоманка. 4. Зручний глибокий фотель. 5. Прикрашені вітражами високі вікна. 6. Важкі двері.)

* Усно переказати за планом опис приміщення.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: У панській світлиці переказ
Переглядів: 7781 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 4.3/15
Всього коментарів: 4
avatar
1
smile дякую в мене була кр по цьому тексту
avatar
2
у меня фамилия Гетьман
avatar
3
У мене сьогодні кр по цьому тексту дистанційно
avatar
4
Спасибо очень помогло
avatar