Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

6 клас. Текст для усного вибіркового переказу опису приміщення. У вчительки
28.02.2016, 23:26
загрузка...

У вчительки

 

Перед початком уроків Людмила Степанівна покликала до себе Улянку. Квартира вчительки була  в тому ж будинку, що й школа. Тільки вхід до неї був не з вулиці, а  з двору.

У кімнаті пахло свіжою фарбою від підлоги. На стіні висів портрет Шевченка. Поряд цокав годинник з гирками на ланцюжку. На столі стояв глобус, лежали олівці. Улянка враз уявила собі, як увечері  сидить Людмила Степанівна за цим столом і перевіряє домашній твір “Мій трудовий день”.

Учителька запросила Улянку до столу. Дівчинка засоромилася, адже вона і вчора пила чай у Людмили Степанівни, і позавчора. Вчителька поставила на стіл  тарілку з хрускотиливим  вергунами, що були схожі на  рум’яні вушка. Хто ж може відмовитися від вергунів?

Улянці дуже ніяково, бо чим же вона заслужила таку прихильність вчительки?  Мабуть, ніхто з школярів  ще не  пив отак чай у Людмили Степанівни. І коли дивиться  вчителька на дівчинку, то очі її наче співають ласкаву й журливу пісню. І ще Улянці чомусь здається, що Людмила Степанівна їй не все сказала, що є в неї якісь невідомі для дівчинки  слова…

Дівчинка ще не знала, що її батько загинув на війні. Про це знала тільки Людмила Степанівна (За О.Донченком; 190 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слова вергуни (смажене в олії солодке печиво, що має форму продовгуватих смужечок).

*Дібрати синоніми до слів засоромитися, журливий.

*Скласти план опису приміщення (орієнтовний: 1. Вхід до квартири був з двору. 3. Який запах стояв у кімнаті. 4. Портрет на стіні. 5. Що було на учительчиному столі. 5. Тарілка із смачними вергунами на столі)

* Усно переказати  за планом опис приміщення.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1654 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/7
Всього коментарів: 0
avatar