Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

А тепер подивимося, що вони пишуть...
15.09.2020, 23:32
загрузка...

І. Прочитайте текст уголос. Поміркуйте, чому автор так назвав його? Визначте тему й основну думку тексту.
А тепер подивимося , що вони пишуть ...
І от вони тихенько сидять за партами й пишуть контрольну. Це — не звичайна контрольна. Це — твір. На вільну тему — «Ким я хочу бути». Начебто й стара, але для кожного в його особистій долі вічно нова тема...
Тільки почувши, про що треба писати, Спасокукоцький і Кукуєвицький гордо перезирнулись і, недовго думаючи, одразу впевнено написали одне й те саме: «Буду космонавтом». А вже потім дороги їхні розійшлися — Спасокукоцький збирався летіти на Марс, а Кукуєвицький — на Венеру. Свої майбутні космічні дороги зараз вони й описували.
Шурик Бабенко, навпаки, довго думав, задерши голову й дивлячись на стелю... В душі його точилася боротьба. Йому дуже хотілося стати знаменитим хокейним воротарем. Але Шурик дуже погано катався на ковзанах,— ноги його підгинались і роз’їжджались, як у корови на льоду. Всі в класі це добре знали. Тому він гірко зітхнув і став писати про те, що буде програмістом. Як тато.
Ніна Макаренко (Макароніна) писала, що мріє стати льотчицею. Вона, звичайно, не від того, щоб стати космонавтом, але Ігор Дмитруха сказав, що він чув, нібито жінок у космос більше не запускатимуть...
Туся Мороз писала, що мріє стати директором зоопарку. Вона уявляла собі звірів і птахів, яких вона щодня доглядатиме й любитиме, і серце її сповнювалося невимовною радістю.
А Ляля Іванова заздро дивилася на Тусю й гризла ручку. Вона не знала, що писати. Вона й не задумувалася над тим, що з неї буде, як вона виросте. Але ж треба було щось писати, і Ляля почала писати, що, мабуть, стане художницею. Хоча й сама в це не дуже вірила.
А от Вася Дубчак вірив,— бо вже ходив у художній гурток і без малювання просто не міг собі уявити життя. І для доказу він тут же, в контрольній, намалював свій портрет.
Льоня Монькін теж твердо знав, чого хоче. Він хотів бути директором магазину, де продаються марки.
Котька Швачко (Кіт) намірявся стати винахідником. У нього вже й зараз було кілька геніальних ідей. І одна серед них — винахід кишенькового, на транзисторах апарата «Гіпноз благородства», який за допомогою потужних радіохвиль спонукав би людей до благородних учинків і почуттів.

А Зойка Логвиненко (Заєць) писала не просто твір. Вона писала вірш. Про те, як радісно жити на світі, коли квітнуть квіти, коли сонце світить у віконце, коли в тебе повсюди друзі, і хочеться радіти і довго-довго жити... Зойка мріяла стати поетесою...
Вовка Онищенко планував собі стати олімпійським чемпіоном, а потім тренером, як Сергій Петрович.
Галочка Білан і Свєточка Черненко писали, що мріють вивчитися на лікарів. Тільки Галочка хотіла стати педіатром, тобто лікувати дітей, а Свєточка — хірургом, тобто вирізати гланди й аденоїди...
Вітасик Дяченко, червоніючи, писав, що хотів би стати артистом («Якщо вийде...»).
Валера Галушкинський писав, що мріє стати моряком — капітаном далекого плавання. Мріє вже багато років, із самого дитинства. То була правда (За В. Нестайком, 445 слів).
ІІ. Поміркуйте і розкажіть однокласникам, ким хочете ви стати.
ІІІ. Дайте відповіді на запитання, вибираючи правильну відповідь.
1. На яку тему школярі писали твір?
а) «Моя майбутня професія»;
б) «Ким я бачу себе в майбутньому»;
в) «Я і моє майбутнє»;
г) «Ким я хочу бути».
2. Що описували Спасокукоцький і Кукуєвицький?
а) Майбутні космічні дороги; б) політ на Венеру;
в) політ на Марс; г) політ на Юпітер.
3. Що перешкоджало Шурикові Бабенку стати відомим хокейним воротарем?
а) Він дуже погано катався на ковзанах;
б) не дозволяли батьки; в) сміялися з нього однокласники;
г) не хотів образити тата.
4. Яке прізвисько мала Ніна Макаренко?
а) Макарелла; б) Вермишеліна; в) Спагетіна; г) Макароніна.
5. Хто з учнів не задумувався над тим, ким буде, коли виросте?
а) Ігор Дмитруха; б) Туся Мороз; в) Ляля Іванова;
г) Вася Дубчак.
6. Хто з дітей мріяв стати лікарем-педіатром?
а) Валера Галушкинський; б) Вітасик Дяченко;
в) Зойка Логвиненко; г) Галочка Білан.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 240 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar