Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Астрономія переказ текст 9 клас
25.01.2013, 21:47
загрузка...

Не буде великим перебільшенням сказати, що астрономія — одна з найдавніших наук на Землі: спостереження положень Сонця, Місяця та найяскравіших зір на небосхилі були конче необхідні вже першим племенам при їх далеких мандрах у пошуках родючих земель або багатих живністю лісів, першим хліборобам для прогнозування розливів річок,  повеней чи посух.

Важко переоцінити важливість астрономічних знань у наш час для пошуку відповідей на загрози сьогодення — зміни клімату, кометно-астероїдну небезпеку, сонячну активність тощо.

Астрономія — дуже специфічна наукова дисципліна, бо мало знайдеться наук з таким велетенським просторово-часовим масштабом обхвату своїх володінь — від глибин мікрокосмосу до таких глибин у просторах макрокосмосу, куди спроможні заглянути лише найпотужніші сучасні телескопи.

А чого варті намагання астрономів заглянути в незбагненні для нашого розуму у най-най-перші моменти творення Всесвіту — і водночас зазирнути на N мільярдів років наперед — у найнай-останніший момент його існування.

Дехто з астрономів, жартуючи, стверджує, що саме бажання наших предків наблизитися до зір, до зоряного неба спонукало їх випростатися, зіпнутися на ноги — справді, так простіше милуватися небом...

Здавалось би, можливість цікавитися астрономією мають всі без винятку шість з гаком мільярдів землян. Так, адже об’єкти дослідження астрономії — зорі, планети, галактики — щоночі перед ними, не потрібно мати спеціальної лабораторії чи унікального обладнання (З виступу президента Української астрономічної асоціації Я. Яцківа).

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: текст, твір астрономія, переказ, Астрономія, для 9 класу, 9 клас
Переглядів: 2331 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar