Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Багатообіцяюча кріомедицина
28.10.2014, 16:31
загрузка...

Багатообіцяюча кріомедицина. Переказ 9 клас. Текст наукового стилю для вибіркового переказу

Напевне, кожен з дитинства знає, що біль від удару затихає швидше, якщо прикласти лід до травмованого місця чи підставити його під струмінь холодної води. Відбувається це тому, що у відповідь на охолодження в організмі людини активізуються механізми не лише терморегуляції, але й обезболення та регенерації. У результаті такого збурення відновлення уражених тканин відбувається значно швидше й ефективніше. Ця особливість дії холоду і лягла в основу нового напрямку охорони здоров’я – кріомедицини.

Древні медики добре знали про здатність холоду тамувати біль, запалення, знижувати температуру тіла, підвищувати опірність організму несприятливим впливам. І Гіппократ, і Гален, і Цельс, і Авіценна широко використовували охолодження для зцілення. На Русі теж, як відомо, здавна було заведено після гарячої лазні поринати в крижаний купіль чи розтиратися снігом.

У Європі ці традиції довго сприймалися як дивацтво, і лише творіння баварського священика Себастьяна Кнейпа «Моє водолікування» (1886 р.) докорінно змінило колишні підходи. Поштовхом до вивчення зцілюючи можливостей холоду послужила історія, що відбулася з самим автором. Кнейп описував, як захворівши на пневмонію, він, втомлений гарячкою, скочив у крижану воду Дунаю, після чого дуже швидко одужав. Про вагомість цієї праці можна судити вже з того, що жодне видання галузі популярної медицини не перевидавалося так часто, як книга пастора Кнейпа. Ходіння босоніж по мокрій траві, холодній воді, по снігу назване тут засобом загартування та способом лікування різноманітних недуг.

У середині минулого століття спеціалісти-медики і науковці почали захоплено експериментувати з різними носіями холоду: охолодженою водою, льодом, снігом, хлоретилом, розрідженими газами, найширшого застосування серед яких набув рідкий азот.

Необхідність заснувати теорію і практику застосування холодових методів при лікуванні хворих спонукала до виникнення нової наукової дисципліни – кріомедицини. Ця наука сьогодні розвивається у трьох напрямках. Перший – кріохірургія – ставить за мету зруйнування і видалення патологічних тканин через заморожування. Другий – кріотерапія – дає можливість дуже обережно застосовувати холод для відновлення функцій окремих органів та оздоровлення всього організму. Третій напрям – гіпотермія, що забезпечує зниження температури тіла на 2-4°С і застосовується як допоміжний прийом під час оперативних втручань.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Текст наукового стилю, 9 клас, переказ Багатообіцяюча кріомедицина
Переглядів: 3882 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar