Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Більше рухайтесь. Переказ
06.10.2015, 22:37
загрузка...

Ми народжуємося в більшості здоровими. Чому ж після 25 років мало хто себе таким вважає? Адже це розквіт молодості й сил. Та тому, що немає в наших традиціях бережливого ставлення до власного організму. І як наслідок - недуги, що кладуть відбиток на подальшу долю, а то й вкорочують наш вік.

Кажуть, що продуктивне життя - це рух. Недарма медики рекомендують починати день із фіззарядки. Назва справді точна, бо заряджає енергією зранку на весь день. Уночі всі фізіологічні функції організму знижені. Тому вранці йому потрібна активізація. Від цього прискорюється кровообіг, активізується діяльність усіх органів, прокидається мозок.

Якщо серед дня вас долає втома від розумового перевантаження чи докучає сонлдивість, кілька фізичних вправ збадьорять, підсилять кровопостачання мозку, і ми відчуємо приплив нових сил. Притуплена здатність мислити відновлюється. Ми знову активні й цікаві для себе й оточуючих.

З іншого боку, фізичні навантаження покращують сон, допомагають боротися зі стресовими ситуаціями. Вчені довели, що часті заняття фізкультурою на 37% знижують скарги на здоров'я в умовах емоційних перевантажень.

Фізична активність регулює роботу серця, підвищує активність судин. Помірні навантаження знижують у дорослих ризик розвитку таких небезпечних недуг, як діабет, жовчокам'яна хвороба і навіть рак.

Зрозуміло, що не кожен може відвідувати фітнес-  чи  спортклуб, займатися на спортмайданчику. Але для доброго самопочуття не обов'язково годинами сидіти в тренажерних залах. Спробуйте відвести для елементарних фізичних вправ 10-15 хвилин щодня. З часом вправи доцільно ускладнювати.

Дуже важливо не перестаратися. Дихання повинно бути вільним, адекватним фізичному навантаженню. Кількість та інтенсивність вправ належить визначити так, щоб після зарядки з'явилося відчуття бадьорості і бажання працювати, а не втома.

Після виконання вправ - водні процедури: обтирання, обмивання холодною водою або душ в залежності від ступеня загартованості. Прохолодна вода, як відомо, - могутній засіб впливу на роботу мозку, підсилюючий позитивні емоції.

Зарядка - це ще не все. Відмовтесь від благ цивілізації. Ходіть по сходах, по можливості долайте шлях на навчання чи на роботу пішки, оберіть собі активне хобі. Ми дарма недооцінюємо користі від звичайної ходьби. Якщо ваша фізпідготовка слабка, доцільно почати тренування з дуже повільного ходіння. Тривалість його повинна становити 30 хвилин, а протяжність маршруту 2 км. Поступово затрату часу доведіть до однієї години, за яку бажано пройти 4,5 км. Оздоровчі прогулянки підвищують опірність організму різним хворобам. Той, хто обмежений у рухах, навпаки, хворіє частіше, недуги переносить важче.

Тож чим більше фізичної активності, тим міцніше здоров'я й довше життя. Цього правила дотримувалися мудрі люди з давніх часів. Нам теж воно піде на користь.

За Г. Бондарем

План

1. Нехтування здоров'ям веде до згубних наслідків

2. Почни свій день із фіззарядки:

а) щоб активізувати організм;

б) щоб позбутися недуг

3. Знайди час для регулярних вправ.

4. Важливість водних процедур.

5. Користь від систематичної ходьби.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 2828 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar