Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Чому чайку називають татарською птицею
20.02.2013, 22:14
загрузка...

Коли на село напали татари, люди поховалися  на острівцях поміж непролазним болотом.  Із села їх не було видно, тому що болото заросло височенним очеретом. Татари й не думали, що там можна сховатися. Вони вважали, що мешканці села  перебралися кудись далеко.

Тут увагу ворогів привернули чайки, які кружляли над болотом, непокоїлися, голосно кричали. Татари зрозуміли, що люди переховуються саме там.  Вони почали шукати шляху через болото. Втікачів урятувало те, що нападникам не вдалося знайти стежки.

Через кілька днів татари відступили. А врятовані люди  прозвали чайок татарськими птицями за те, що ті видали їхню схованку.

Кажуть, що не любили чайок і козаки.   Коли запорожці пливли морем на своїх човнах, вони намагались напасти на турецькі галери зненацька. Чайки скупчувалися над козацькими чайками і тим самим попереджали турків про можливий напад.

Ось як  пояснює народ, за що чайку називають татарською птицею (Нар.творч.; 145 сл.).

 

*Скласти план (орієнтовний : 1. Люди сховались на непролазному болоті. 2. Над схованкою кружляли чайки. 3. Утікачів врятувало те, що не знайшли стежки. 4. Як урятовані люди назвали чайок. 5. За що не любили чайок козаки. 6. Народне  пояснення назви птаха).

* Написати докладний  переказ тексту.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: татарська птиця, переказ, Чому чайку називають татарською пти
Переглядів: 12779 | Завантажень: 0 | Коментарі: 13 | Рейтинг: 4.5/46
Всього коментарів: 131 2 »
avatar
1
biggrin
avatar
2
biggrin biggrin ККККККККККККККККККККККККККККККККККЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛАААААААААА ААААААААААААААААААААААААААААААААССССССССССССССССССССССССССССССССССССССССССС
avatar
3
Клас)),але реклама тут проросійська пропаганда на українському сайті.(
avatar
4
спс
avatar
5
smile
avatar
6
спасибо выручили
avatar
7
ТОП сайт cry 
Спасіба вручилі
avatar
8
biggrin 


Дуже вам дякую тепер можу зробити домашку
avatar
9
Клас☺
avatar
10
angry angry biggrin cool cry dry happy sad smile surprised tongue wacko wink
1-10 11-13
avatar