Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Чому море солоне
09.12.2020, 22:42
загрузка...

Були собі два брати. Багатого звали Буркун, а бідного Веселун. Вирішив бідний брат піти в світи щастя шукати. Попросив він багато брата  спорядити його в далеку путь. Набурмосився Буркун, та все ж дав Веселунові хліба й сала.

Довго блукав Веселун, аж поки не надибав у лісі печеру. Жили в тій печері карлики. А їсти їм  варила мала карлиця. Подивився Веселун, а в казані жаби й ящірки закипають.

Порадила карлиця Веселунові чимдуж тікати, бо з карликами  погані жарти. Ті карлики завжди голодні й злі.

Веселун на те тільки всміхнувся. Дочекався він карликів. Ті справді були  злі, але кличуть гостя обідати, бо чемні. Виймає Веселун хліб та сало й усіх частує.

Дуже обід карликам присмакував, бо нічого немає смачнішого за українське сало. Почали вони радитися, чим гостя віддячити. Подарували йому млинок, що молов сіль.

Вернувся Веселун додому. Почав сіль молоти й продавати. Скоро збагатів. Тоді дав млинок братові, бо звик з усіма ділитися.

А Буркун схопив млинок і кинувся тікати. Прибіг до моря, ускочив  у човен та скерував його від берега подалі, щоб брат не наздогнав. Сів на край човна і меле. Човен нахилився й перевернувся. Впав багач на дно моря. Десь там він і досі сіль меле.

Ось чому вода в морі солона.

(За народною казкою; 303 сл.)

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 221 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar