Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Від невдахи до щасливця
28.02.2015, 19:40
загрузка...

Учасникові експерименту запропонували уважно розглянути навколишні предмети  і запам’ятати якнайбільше з них коричневого кольору. А наступним завданням було заплющити очі і назвати лише голубі предмети . Піддослідний не зміг назвати жодного, хоча цієї барви довкола було немало. Адже увагу зосереджував на іншій.

Отже, людина тримає в пам’яті те, на що сама себе налаштовує, в тому числі проблеми, трагедії, розчарування, радість, щастя. Очікуючи лиш гіршого, вона не помічає того позитиву, яким володіє, зосереджуючись лиш на тому, чого немає, роблячи цим себе нещасною. Ось чому той, хто вважає свою склянку наполовину повною, щасливіший за того, хто вважає її напівпорожньою.

 

Щастя, доводиться погодитися, визначається лиш нашим ставленням до власного життя. Тому, щоб відчувати щастя, зовсім не обов’язково мати капітал у банку, великий будинок чи ще щось. Усе це тільки відвертає на якийсь час увагу. Доречно просто змінити своє ставлення до цінностей.

Але цього ще не досить для душевного комфорту. Якщо до створення його не докласти власних зусиль, бажаного не отримати.

Можна поставити у приклад чимало людей, які, шукаючи способів досягнення мети, ставали видатними навіть без будь-якої підтримки, робили успішну кар’єру, починаючи з нуля. Ці приклади знає кожен ледар чи невдаха, але реагує на них на зразок: «То він, а то я…». Спілкуватися з такими – чути самі лише виправдання. В їхніх очах усі успішні люди часто прирівнюються до негідників, підлабузників, бездарностей. У такий спосіб невдаха захищається, вигадує причини своїх поразок. Є й інший тип невдах. Це ті, що вдаються до самоз’їдання. Такі люди в усьому звинувачують себе, викликаючи до себе навіть співчуття. Навіть якщо в їхній дім улучить метеорит, вони пояснять це тим, що не послухали внутрішнього голосу і не купили будинок в іншому місці. У цьому вбачаємо теж своєрідне самовиправдання. Воно таки врятує когось від нервового розладу, навіть від інфаркту. Не врятує тільки від невдач.

Тому вибирайте: виправдовуватися чи активно діяти в ім’я самоутвердження.

За Дж. Джексоном

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: 7 клас, переказ
Переглядів: 4209 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/9
Всього коментарів: 0
avatar