Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Долина нарцисів
10.05.2014, 13:58
загрузка...

«Долина нарцисів» – заповідний масив, що знаходиться в урочищі Кіреші в 4 кілометрах від міста Хуста Закарпатської області. З 1992 року в складі Карпатського біосферного запо­відника входить до мережі біосферних заповідників міжна­родного значення під патронатом ЮНЕСКО.

Заповідник розташований на висоті 180-200 метрів над рівнем моря в західній частині Хустсько-Солотвинської долини. Заповідна територія площею 256 гектарів займає рівнинну ділянку в заплаві річки Хустець.

Поява закарпатської реліктової «Долини нарцисів» пов’язана з льодовиковим періодом на Землі. Учені кажуть, що тоді ста­лися певні геологічні катаклізми й з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню й роз­повсюдженню нарциса вузьколистого. Саме тут ростуть уні­кальні дикі нарциси, які ніде більше в Європі не збереглися. З часом у низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з’явилися дубові ліси. Після того, як на землях стали здійснювати господарську діяльність, площа долини нарцисів зменшувалася.

За часів Австро-Угорщини урочище Кіреші належало до лісництва й пильно охоронялося. Було тут багато лікарських рослин, якими місцеві медики лікували хворих. Коли терито­рія відійшла до Чехословаччини, частину цих земель продали жителям Хуста. Але тодішні місцеві мешканці ставилися до природи з великим розумінням. Випасати худобу на заповідних землях їм дозволялося до Юрія, а господарювати знову можна було тільки з 14 жовтня.

Читати далі тут...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1463 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar