Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Доля живого символу
16.09.2020, 23:04
загрузка...

Символи не хворіють і не вмирають. Доля живого дерева, та ще такого чутливого до забруднення зовнішнього середовища, як дуб, багато гірша.

Вже кілька років запорожці занепокоєні здоров’ям свого дуба.

Досвідчені фахівці стверджують, що, на жаль, Запорізький дуб приречений. точніше, він вже мертвий. І які завгодно роботи і витрати можуть тільки затягнути агонію на кілька, максимум на десяток років, бо коріння дуба вже повністю погнило.

Запорізький дуб тяжко захворів у тридцяті роки, коли греблею Дніпрогесу було піднято рівень води у верхньому бьорі. Адже ми не бачимо „підземного Дніпрогесу”, тієї води, що просочується крізь дно водосховища і, обминаючи греблю, перетікає у нижній бор. Ніякі гірські породи не можуть витримати підпору води в 37,5 метрів. Підземний Дніпрогес проходить повз і крізь коріння Запорізького дуба. Одночасно в повітрі з’явилися викиди гігантів запорізької індустрії. У п’ятдесяті роки заповнення Каховського водосховища і подальше збільшення індустріальних викидів у повітря і воду сприяли хворобі дуба.

Як правило, дуб давав по 2 центнери жолудів через рік. Восени 1982 року дуб вродив до 8 центнерів жолудів! Ото й була смерть дерева. В останні хвилини життя дерево бажає залишити якнайбільше нащадків. Зібрати б ці жолуді. Висадити хоча б на Хортиці. Хто знає, яку силу має Запорізький дуб в останньому потязі до життя! Та жолуді того року додавали клопоту прибиральникам сміття біля дуба.

У людини смерть займає лічені хвилини. Багато столітнє дерево вмирає роками. Будемо до останньої хвилини сподіватись на краще і робити все для врятування дуба...

А своєю передчасною смертю Запорізький дуб попереджує суєтних людців, що в білячому колесі гонитви за матеріальними благами вони забули про вищі цінності. Адже недаремно династія запорізьких дубів була священною понад тисячу років. (За Ю.Віліновим; 269 слів).

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 580 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
avatar