Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Дорога до рідного дому
02.11.2014, 07:21
загрузка...

Переказ 6 клас. Художній текст розповідного характеру з елементами опису приміщення для докладного переказу.

Довгою і нелегкою була дорога тітки Катрі до рідного краю. Душу огортало хвилювання. Чим зустріне рідна земля?

Ще малою забрано її з матінкою з рідних Васильківців, вивезено і викинуто у далекому й холодному північному краю. Це наче могутньому дубові коріння обрубати, наче лелеці крила обрізати. Знала, що батько воював за волю України, загинув, як герой. У чім же його провина? А чим завинили вони з матір’ю?

Уві сні линула до отчої хати. Похапцем відчиняла двері. Житло зустрічало тишею і якоюсь непевністю, напівтривогою. Ттхо німували на стінах мамині рушники, дбайливо припасовані до образів. Посередині хати – ясеновий стіл, покритий доморобною чистою скатертиною. Його вимайстрував тато сам… Різьблене дерев’яне ліжко без жлдного гвіздка… - татова робота. В іншому кутку чисто вибілена піч, що берегла родинне вогнище. Від неї доносився запах сіна, м’яти, а ще духмяних паляниць і пухких пасок. Час їх уже й на стіл класти, та чогось нікому. А он сумно й суворо поглядає зі стіни невмирущий Шевченко. Чому осиротіла світлиця? Де господар і господиня?

Раптом чує Катря, як за вікном хтось тихо і журливо співає: «Ой хмелю ж мій, хмелю…». Це татко! Це його голос, його улюблена пісня! Дівчинка штовхає двері, вибігає на поріг. Та замість таткових обіймів Катря потрапила в руки червонопикого огидного охоронця порядку, який зі злісною посмішкою штовхає її на віз і наказує везти геть.

Дівчина прокидалася з мокрим від сліз обличчям.

Нема вже батькової хати, давно нема. На її місці новий добротний будинок красується. «А що ж мені про тебе, тату, нагадає?» - защеміла болюча думка.

251 слово

Із часопису

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Переказ 6 клас, розповідного характеру, з елементами опису приміщення, художній текст, для докладного переказу, Дорога до рідного дому
Переглядів: 11072 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.6/11
Всього коментарів: 0
avatar