Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Герой із Старосамбірщини
22.09.2019, 20:23
загрузка...

Сімнадцятирічний юнак зі світлим волоссям і приємним гарним обличчям, у вишиваній сорочці дивиться з портрета розумними ясними очима. Він назавжди залишився таким юним, таким живе у пам'яті народу.

Богдан народився у селі Соляноватка Старосамбірського району, що на Львівщині. Батько був освіченою людиною. Книги й періодика постійно супроводжували членів сім'ї у вільні від роботи вечори. Це від батька син перейняв щиру, істинну любов до України.

Страшні події червня 1941 року розгортались у Богдана на очах. Жахали німці, але й більшовики кращими не здавалися. Хлопець був свідком того, як червонозоряні кати сотнями кидали невинних людей у соляні шахти. Відтоді почав задумуватися над тим, як захистити рідний народ від наруги. У 1945-му більшовики заарештували батька. Після кількарічних поневірянь по львівських катівнях він розпрощався зі світом. Хіба можна було синові з цим примиритися? Жити з таким болем і мовчати? Здобувши зброю, він почав готувати себе до боротьби.

Цей карний момент настав на початку 1949-го у центрі міста Добромиля. Юний месник перестрів запеклого ворога нації майора Бугайова і влучним пострілом поклав на місці. Сам же безслідно зник. Знешкоджувати найлютіших катів, убивць мирних людей стало справою Богданового обов'язку.

Проте кати не дрімали, і довелося піти у підпілля. У 1951 році, викритий зрадником, хлопець потрапив у пастку. Довго тікав. Побачивши, що живим сміливця не взяти, ворог відкрив вогонь. Непритомного юнака привезли до лікарні, де наказали медикам будь-що врятувати йому життя, над яким ворог збирався від душі поглумитися.

Операція пройшла вдало. Коли Богдан опритомнів, першим його питанням було, чи буде жити. Лікар відповів ствердно.

Дочекавшись, щоб його залишили самого в палаті, Богдан зірвав із себе бандаж і руками розірвав рану. Коли до палати ввірвались охоронці, хлопець був уже мертвим. Так героїчно загинув один із полум'яних борців за волю України.

284 слова

За Я.Малицьким

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 243 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar