Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Голод. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:37
загрузка...

Художній текст розповідного характеру з елементами опису природи  для  письмового докладного переказу.

Голод

 

Галя  співає, як соловейко. Та де там тому соловейку! Соловейко знає одну пісню. А Галя… Це навіть не тисяча, а ціла хмара соловейків!

Навкруги – зелень садків. На тремткому листі мерехтить світло сонця. Високо пропливає чорногуз, пропливає повільно й далеко. Він наче остерігається землі, наче боїться зблизька глянути  на вимерле з голоду село, на останніх сонних людей. А тут чи не пісню Галину почув, бо затримався у небі, пішов колом. А тоді подався своєю небесною дорогою.

Сьогодні тітка Юстина пішла до брата у Петрівку і Галю узяла з собою. Її брат Сава робить на тракторі, йому дають хліб.

Галя співає тітчиному братові. Дядько Сава слухає, гірким і тужливим поглядом дивиться на дівчинку. Галя співає і дивиться на його чорні жилаві руки. А вони вже залазять у полотняну торбу і дістають звідти цілушку хліба.

Галя бере й боїться брати. Невже це їй? Дівчинка не вірить у своє щастя, вона тулить скибку до грудей.

Додому Галя вертається сама, бо ж тітка залишилась у брата. Дівчинка ступає у зелене жито, наче у зелену воду.  Жито світиться синіми волошками. Галя дістає скибку хліба й підносить перед собою, тримає так, щоб було видно сонцю, житу і всьому білому світу (За Є.Гуцалом;  194 сл.).

 

*Дібрати синоніми до слів чорногуз, скибка (хліба), тужливий, тулити.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Галя – це хмара соловейків. 2. Навкруги – зелень садків. 3. Чорногуз боїться вимерлого села. 4. Тітка Юстина узяла Галю до брата. 5. Нагорода за пісню. 6. Галя не вірить у своє щастя. 7. Дівчинка вертається житнім полем. 8. Галя підносить скибку хліба).

*Записати на дошці: тремтке листя, тітчин брат,  гіркий тужливий погляд.

* Написати докладний переказ.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1399 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.3/7
Всього коментарів: 0
avatar