Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Інформаційні ресурси Інтернету
12.05.2014, 16:07
загрузка...

Мабуть, кожному з вас доводилося готуватися до уроку з якогось шкільного предмета, писати реферат або просто шу­кати відповідь на якесь запитання за допомогою бібліотеки.

Це дуже зручно: багато книжок, журналів, газет, на сто­рінках яких міститься потрібна інформація, можна знайти на поличках або замовити в бібліотекаря. З переліком книжок та інших видань, що є в бібліотеці, ви можете ознайомитися в бібліотечному каталозі. Якщо важко знайти матеріали з пев­ного питання, слід звернутися до спеціаліста бібліотеки. Однак, на жаль, полички бібліотеки Не безмежні, тому інколи трапляється так, що знайти потрібну інформацію все ж таки не вдається.

А тепер уявіть бібліотеку, що охоплює весь світ, не маючи меж. Кожна країна в цій бібліотеці має свої полички. Але матеріали, розміщені на них, не паперові, а електронні. Тобто зберігаються вони в пам’яті комп’ютерів, розташованих у всіх країнах світу. І, як ви вже здогадалися, зветься така бібліоте­ка Всесвітньою комп’ютерною мережею Інтернету.

Отримати матеріали з будь-якого питання в цій мережі дуже просто. Як і в звичайній бібліотеці, беремо каталог, але не книжок і журналів, що є в бібліотеці, а каталог інформа­ційних ресурсів Інтернету. Інформаційні ресурси цієї мережі – це різні види електронної інформації, які зберігаються в па­м’яті комп’ютерів, об’єднаних між собою за допомогою каналів зв’язку та спеціального обладнання. Каталог ресурсів Інтер­нету, як і бібліотечний, складається з тематичних розділів, підрозділів тощо. Наприклад, розділ «Наука і техніка» охоп­лює підрозділи про науково-дослідні організації, конкретні галузі науки (за алфавітом): авіація, астрономія, біологія, гео­графія тощо. Каталог Інтернету може бути паперовим (існують десятки видів таких каталогів) або представленим на дискеті, компакт-диску чи безпосередньо в мережі Інтернет.

Якщо за допомогою каталогів ви не можете знайти інфор­маційних ресурсів Інтернету зі свого питання, звертайтеся до «помічників» – пошукових систем, що теж містяться безпосе­редньо в мережі. Сформулювавши їм запит у вигляді вислову з ключових слів потрібного вам матеріалу або у вигляді речення, ви отримаєте перелік назв та адреси інформаційних ресурсів Інтернету з питань, що вас цікавлять. Користуючись катало­гами і пошуковими системами, ви можете знаходити необхідні вам матеріали як серед українських або російських, так і серед інших (здебільшого англомовних, що становлять близько сім­десяти відсотків) ресурсів Інтернету. От де в пригоді стануть шкільні уроки з англійської мови!

За допомогою адрес інформаційних ресурсів Інтернету, отриманих з каталогів і пошукових систем (або від викладачів, друзів чи з різних видань), ці джерела можна переглядати, роздруковувати на папері і, певна річ, зберігати на диску ком­п’ютера у вигляді файлів.

Важливою особливістю найпопулярнішого нині інформа­ційного ресурсу Інтернету – Web-сторінок – є широке застосу­вання в них посилань на інші сторінки чи ресурси. Недарма роботу з Web-сторінками Інтернету часто порівнюють з пла­ванням під вітрилами або ковзанням по хвилях.

Звісно, ми лише частково ознайомили вас із невичерпними можливостями всесвітньої мережі Інтернету, адже загально­відомими є також інші її переваги: електронна пошта, сайти новин, цікаві чат-розмови тощо. Однак сподіваємося, цього вистачило, щоб привернути вашу увагу до рукотворного дива – Інтернету.

 

(456 слів)
За Б. Березіничем

переказ

Кожному учню доводилося готуватися до уроку з якого‑небудь шкільного предмета за допомогою бібліотеки. Розшукуючи потрібну інформацію, можна звернутись до бібліотечного каталогу, а якщо важко знайти матеріали з певного питання,— то до спеціаліста бібліотеки. Але інколи трапляється так, що знайти потрібну інформацію все ж таки не вдається.

А тепер уявіть бібліотеку, що охоплює весь світ, не маючи меж. Зветься така бібліотека Всесвітньою комп’ютерною мережею Інтернету. Матеріали, розміщені в ній, електронні, а зберігаються вони в пам’яті комп’ютерів, розташованих у всіх країнах світу.

Отримати матеріали з будь‑якого питання в цій мережі дуже просто. Для цього треба взяти каталог інформаційних ресурсів Інтернету. Інформаційні ресурси цієї мережі — це різні види електронної інформації, які зберігаються в пам’яті комп’ютерів, об’єднаних між собою за допомогою каналів зв’язку. Каталог ресурсів Інтернету, як і бібліотечний, складається з тематичних розділів та підрозділів. Наприклад, розділ «Наука й техніка» охоплює такі підрозділи: науково‑дослідні організації, конкретні галузі науки (авіація, астрономія, біологія, географія тощо).

Якщо за допомогою каталогів ви не можете розшукати інформаційних ресурсів Інтернету зі свого питання, то можна звернутися до пошукових систем, що теж містяться безпосередньо в мережі. Ви повинні сформулювати запит у вигляді вислову (ключових слів) з потрібного вам матеріалу, і тоді отримаєте перелік назв та адреси інформаційних ресурсів Інтернету на тему, що вас цікавить. Користуючись каталогами і пошуковими системами, ви можете знаходити необхідні вам матеріали як серед українських або російських, так і серед інших, здебільшого англомовних, ресурсів Інтернету. Ці джерела можна переглядати, роздруковувати на папері або зберігати на диску комп’ютера у вигляді файлів.

Можливості всесвітньої мережі Інтернету є невичерпними. Загальновідомі також її інші переваги: електронна пошта, сайти новин, цікаві чат‑розмови.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 5808 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar