Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Із останніх сил Переказ 7 клас
16.11.2014, 18:06
загрузка...

Двері підземелля відчинилися, й Арсенові звеліли вийти. За довгий час, проведений у в’язниці, він став схожий на звіра. Довге патлате волосся сягало мало не до пояса. Брудне лахміття годі було назвати одягом. Блідий, змарнілий. Але погляд залишався пильним і швидко ловив усе нове. Молодість брала своє. Постава запорожця не втратила стрункості й гордовитості.

Арсен здогадувався, що затівається якесь криваве видовище, і він у ньому мав бути головним героєм. Підступний турок Гамід не пробачить йому непокори і жадатиме його мук і смерті.

Ліворуч клацнули дерев'яні дверцята. З клітки випустили в'юнкого плямистого хижака. То був барс, якого не годували кілька днів, готуючи до ловів на людину. По тілу козака пробіг холод. Он воно що! Нацькувати люту потвору на беззбройну, виснажену, закуту в кайдани жертву. Що робити? Видертися на дерево? Барс і там дістане. Тікати? Всі ворота на замках. Єдиноборство з барсом. Саме на це й розраховує Гамід.

Барс ступив кілька кроків і зустрівся поглядом із напруженими сірими очима. Тоді облизався, прижмурився, щоб краще розрахувати стрибок. Людина - небезпечна істота, але звір вибору не має.

В очах у турка зловтіха. Він уже смакує безвихідь і конання жертви.

Тим часом із галереї будинку почувся тупіт і сміх. Доріжкою бігло двоє дівчаток у барвистих убраннях. Вони побачили барса і кинулися геть, але менша спіткнулася й упала... Тут же в повітря злетіло плямисто-жовте тіло хижака. почувся дикий крик турка. Якась внутрішня сила метнула Арсена вперед, коли звір був у повітрі. Барс від удару покотився по землі, та за мить кинувся на сміливця. Паща люто ошкірилася, блиснули гострі ікла. Арсен простягнув уперед сковані кайданами руки. Коли хижак кинувся на нього, він спритно обмотав залізом його шию. Тварина заборсалася, захрипіла, намагалася пазурами дістати противника. Але зашморг давив немилосердно. Людина теж боролася з останніх сил. Нарешті тіло барса обм'якло й упало на землю.

До знесиленого Арсена наближалися дівчата із вдячними і заплаканими очима.

306 слів (За В. Маликом)

Розповідний текст художнього стилю з елементами опису зовнішності людини для докладного переказу 7 клас 

план

1. Невільник, що втратив людську подобу

2. Затівалося криваве видовище:

а) доведеться змагатися з барсом;

б) хижак готується до стрибка;

в) беззахисні дівчата;

г) Арсен приймає бій і перемагає.

3. Вдячні очі порятованих.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: облучатели, Із останніх сил, для докладного переказу, Переказ 7 клас, Розповідний текст художнього стилю
Переглядів: 6844 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.4/8
Всього коментарів: 0
avatar