Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Я вдячна долі…
30.10.2014, 18:20
загрузка...

 

Немає і дня, щоб не згадувала з гордістю своєї батьківщини Сомалі. Люди інших національностей гадають, мабуть, що це смішно і надто по-африканськи – пишатися без особливого приводу. Та чи справді без приводу?

Живучи у Нью-Йорку, я щоразу чую, як усі тільки й мовлять про вагу сім’ї, та все залишається лиш на рівні розмов. Ніколи я не бачила, щоб близькі родичі збиралися разом, як у нас, щоб сміялися, жартували, відводили душу. Люди тут позбавлені почуття приналежності до своєї общини.

Інше достоїнство перебування в Африці полягає в тому, що ми були частиною оточуючої дикої природи. Це було справжнє життя, а не штучний його образ, створений телебаченням. Так, ми були позбавлені багатьох елементарних зручностей, а небезпеки підстерігали на кожному кроці. Та виручав інстинкт самозбереження, а згодом – досвід їх долання. Там не маєш права бути слабким, сентиментальним, тинятися під владою депресії чи страху. Там кожен – борець.

Це життя навчило мене, як не дивно, ні в що ставити багатство: у мене не було жодних благ, а я булла щаслива по-справжньому. Найдорожчі серцю спогади пов'язані у мене з тим далеким минулим, коли ми всі жили у своїй сім’ї. Згадую вечори, коли після вечері збиралися біля вогнища, відпочивали душею. А коли починався сезон дощів і все в пустелі оживало – то було справжнє свято. А ще дощ приносив нам воду у наш посушливий край. Кого у Нью-Йорку тривожить нестача води? От коли чогось не вистачає, тоді цінуєш.

Моїй сім'ї повсякчас доводилося важко працювати, щоб прогодуватися. Купити мішок рису було неабиякою подією. У США, навпаки, кількість і розмаїття продуктів вражають людей із мого світу. Дивно: на одному кінці планети люди потерпають від голоду, на іншому ж витрачають кошти, аби схуднути. Коли я дивлюсь по ТБ рекламу «Як позбутися зайвої ваги», мені хочеться крикнути: «Ласкаво просимо в Африку! Схуднете – гарантую, - віддано допомагаючи іншим. Такого на думку не спадало? Там оздоровитесь, а загалом станете зовсім іншими людьми. І світ побачите, і помисли ваші посвітлішають. Слабо?»

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Я вдячна долі, Текст публіцистичного стилю
Переглядів: 3767 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar