Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Як нас палить спрага?
09.11.2020, 20:35
загрузка...

Як ми любимо читати історичні романи, гортати етнографічні довідники, як радіємо краєзнавчим статтям та нарисам! Усе це потроху втамовує інформаційну спрагу.

         Нам часом доводили, що окультурили нас, диких, прийняттям християнства. Так, разом зі своєю релігією Візантія принесла нам свою культуру, але не культуру взагалі. Князь Володимир Великий лише додав християнську культуру до культури рідної, батьківської.

         Зустріч України з Візантією – це не зустріч бідного з багатим, а зустріч якщо не рівних, то близьких за потужністю, але різних за характером культур.

         Український народ має свою культуру, свої звичаї й традиції, свою мову, коріння яких сягає глибини віків.

         Біда лише в тому, що все оте українське, самобутнє викорінювали із свідомості народу, робили його телепнем, хохлом, чужинцем на своїй рідній, споконвічно українській землі. І тривало це не рік, не два, так було століттями. Але як би там не було, народ не забув свого імені, свого роду-племені, свого істинного єства.

         Тому й палить нас така спрага на історичну літературу, на твори етнографічні й краєзнавчі, на книжки, які проливають правдиве світло на нашу дідизну, прабатьківщину. І ми вкотре питаємо самі себе: «Хто ми є? Звідки пішла наша прагілка, де  наш прадавній корінь?» (За А. Українцем.) (192 сл.)

        

Словник. Етнографія – наука, що вивчає культуру й побут народів. Нарис – оповідний художньо-публіцистичний твір.

 

         Завдання.

         1. Дібрати синоніми до слів: інформація, потужність, дідизна, єство (суть), втамувати, викорінювати.

         2. Скласти план тексту  (о р і є н т о в н и й : 1. Що й чому ми любимо читати. 2. Чи окультурила нас Візантія. 3. Зустріч близьких за потужністю культур. 4. Українське, самобутнє, викорінювалось із свідомості. 5. Хто ми є?).

         3. Усно детально переказати текст.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 381 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar