Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Як вибрати професію
05.11.2020, 00:08
загрузка...

Усний переказ тексту на професійну тему з творчим завданням

Як вибрати професію

Є тисячі доріг, мільйон вузьких стежинок.

Є тисячі ланів, але один лиш мій.

В. Симоненко

«Ким ти хочеш бути, коли виростеш?» Мабуть, це питання входить до п’яти найпопулярніших, які дорослі люблять задавати зовсім маленьким дітям. Але ось благополучно подолали одинадцять років шкільного життя, невблаганно насувається випускний бал, а сакраментальне «Ким бути?» все сильніше тривожить душу й розум і підрослої дитини, і її батьків. Ось тоді-то й виникає питання, як обрати професію для себе так, щоб не помилитися з вибором.

Насамперед перед тим, як обрати професію, гарненько обміркуй, чого ти хочеш від неї. У якій сфері діяльності тобі було б цікаво працювати, який спосіб життя ти плануєш вести, наскільки важлива для тебе висока заробітна плата. І, звичайно ж, обов’язково врахуй свої здібності. Не варто мріяти про кар’єру програміста, маючи трійку з алгебри.

Крім того, слід проаналізувати, які професії зараз користуються особливим попитом у роботодавців, а на які попит виросте років через п’ять, коли ти закінчиш навчання. У першому випадку найкращий помічник – газети й сайти з працевлаштування, а в другому – прогнози соціологів, які можна знайти в Інтернеті, та власний здоровий глузд.

Престиж професії та розмір заробітної плати – не найкращі мотиви при виборі спеціальності.

У наш час у фаворі різного роду економічні та юридичні спеціальності. Проте вже зараз на ринку праці починає відчуватися надлишок тих же бухгалтерів. І що буде з попитом на юристів та економістів в майбутньому – можна тільки припускати. Висновок простий: при виборі професії її престиж не повинен замилити очі, про нього потрібно пам’ятати, але спиратися на нього одного – навряд чи розумно.

Почесне друге місце при виборі професії займає високий заробіток: ким би не працювати, аби мати велику зарплатню. І йдуть, ледь закінчивши школу, дівчата танцівницями в стрип-бари, а хлопці їдуть на північ різноробочими.

Але навряд чи такий мотив як високий заробіток заслуговує на те, щоб при виборі професії спиратися тільки на нього. Головне, щоб був інтерес до самої професії, щоб вона задовольняла вас. Той, для кого робота буде приносити радість, стає просто улюбленою справою, й працювати буде більш продуктивно та постійно самовдосконалюватиметься.

Вибір професії – ваша особиста справа, не піддавайтеся тиску батьків або товаришів, слідуванням моді і забобонам. У всі часи одні професії вважалися престижними, інші ж більшість обивателів вважало, м’яко кажучи, негідними.

А між тим, суспільству необхідні економісти й сантехніки, медсестри й адвокати. Так що, на перше місце ставлять свої інтереси та здібності, тільки потім – престижність професії. Або вивчишся на бухгалтера, а задоволення робота за фахом приносити тобі не буде.

У будь-якому випадку, не варто ставитися до вибору професії, як до чогось незмінного, що раз і назавжди визначить твою долю. Попереду в тебе довге життя, у якому, мабуть, знайдеться місце й підвищенню кваліфікації, й оволодінню суміжними спеціальностями...

(440 слів) За Т. Пискун

Словникова робота:

1. З’ясуйте значення слів: сакраментальний(який дуже цінують, оберігають; священний, заповітний), соціологія(вчення про суспільство), фаворит(той, кому віддають перевагу перед іншими),обивателі(обмежена людина з міщанськими поглядами), престиж (авторитет, повага, довіра; визнання досягнень людини суспільством).

2. З’ясуйте значення виразів: «Який спосіб життя ти плануєш вести, не помилитися з вибором професії, мати власний здоровий глузд, престиж професії не повинен замилювати очі, працювати більш продуктивно».

3. Доберіть синоніми до слів : здібності(хист, талант, здатність), престиж(авторитет, вплив), продуктивно(ефективно, результативно, плідно), суміжний (прилеглий, сусідній).

Творче завдання.

Доповніть текст і висловіть власні міркування з приводу того, якими мотивами будете керуватися ви при виборі майбутньої професії.

Орієнтовний складний план

1. Сакраментальне питання молоді «Ким бути?».

2. Що потрібно врахувати при виборі професії:

а) сфера діяльності, де тобі було б цікаво працювати;

б) розраховуй на власні здібності;

в) аналіз професій, які користуються особливим попитом.

3. Фактори, які змушують сьогоднішніх молодих людей вибрати ту чи іншу професію:

а) престиж професії та розмір заробітної плати;

б) сучасні професії,які користуються популярністю;

в) вибір професії – ваша особиста справа.

4.Найпоширеніші прорахунки при виборі професії.

5.Власне міркування щодо поезії й прози професії.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: вибір професії, Як вибрати професію, майбутня професія
Переглядів: 541 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar