Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Як знайти своє покликання. переказ. 9 клас
04.02.2014, 11:17
загрузка...

Невдовзі кожен з нас має обрати  фах, який має визначити  долю.  Як же страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме цей вибір для плину нашого життя  цілком може стати вирішальним.

Ви помічали, як багато навколо нас халтурників і невмійків? Якщо невмійко – це той, хто чогось не вміє, але  може ще колись навчитися,  то халтурник – це людина, усвідомлено байдужа до  своєї праці.  Халтурник – це безвідповідальний і ледачий ремісник, який  так і не став і вже не стане майстром.

Кажуть, що майстер – це той, хто знайшов своє покликання у праці.  А ще кажуть, що справжнього майстра характеризують  три ознаки. Перша – це високе професійне вміння, володіння тими прийомами, які забезпечують  щонайвищий рівень  роботи. Друга ознака – це творче ставлення до праці, своєрідний і неповторний “почерк”. Це те, що все виконане майстром робить неповторним, а самого майстра – незамінним. І, нарешті, третьою ознакою справжнього майстра є його прагнення прислужитися людям, бути їм  по-справжньому  корисним.

Ви можете заперечити: хіба ота корисність така вже необхідна? Навчився щось робити вправно, то й роби! Аби платили  побільше. Та виявляється, все не так просто. Якщо праця майстра не є корисною людям, то й майстерність виявиться позбавленою смислу, навіть може суперечити  інтересам людей, стати аморальною.

Кому спаде на думку визнати майстром  кишенькового злодія? Або славетного шахрая, “великого комбінатора” Остапа Бендера?  Або здібного вченого – героя роману Герберта Уеллса “Людина-невидимка”, який і не думав про те, щоб його відкриття  стало для людей корисним.

Знайти своє покликання – значить  виявити себе у праці,  яка найкраще  відповідала б складові душі, нахилам, здібностям. Пам’ятаєте ідею “сродної праці” Григорія Сковороди?

Самим лише навчанням створити майстра неможливо. Необхідна гармонія особистості  з обраною професією. Тобто відповідність того, чого людина прагне, з тим, на що ця людина спроможна.

Як було б прикро поповнити собою лави узаконених дипломами немайстрів! Щоб цього не сталося, потрібно одне: правильно обрати професію, відчувши  своє покликання. А для цього необхідно навчитися правильно оцінювати себе. Це тільки на перший погляд просто, а насправді – немає нічого  складнішого. Отже, пізнай себе -  і знайдеш своє покликання! (З посібн.; 330 сл.)

 

  • Пояснити лексичне значення слів аморальний,  гармонія (співмірність, злагодженість).
  • Дібрати синоніми до слів  фах, прикро,  шахрай.

Скласти план тексту (орієнтовний:

І. Вибір професії – важливий крок у житті.

   1. Невмійки й халтурники навколо нас.

   2. Як хочеться стати майстром!

ІІ. Майстер – це той, хто знайшов своє покликання.

   1. Три ознаки справжнього майстра.

   2. Без усвідомлення корисності своєї праці  майстерність може стати аморальною.

   3. Покликання - справа, що відповідає суті людини, її якостям і нахилам.

ІІІ. Пізнай себе -  і знайдеш покликання)

  • Написати детальний переказ.
Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: переказ для 9 класу, як знайти покликання, текст переказу, як знайти, покликання
Переглядів: 18342 | Завантажень: 0 | Коментарі: 12 | Рейтинг: 3.5/28
Всього коментарів: 121 2 »
Спам-повідомлення приховано. Показати
avatar
1
biggrin biggrin biggrin biggrin
avatar
2
Большое спасибо!!! biggrin biggrin biggrin biggrin
avatar
3
Большое спасибо!! biggrin biggrin biggrin biggrin
avatar
4
хах красавцы,спасибо.
avatar
5
:]
avatar
6
smile
avatar
7
smile :)  biggrin cool
avatar
8
спс)
avatar
9
гудлак ени!!!
avatar
10
Клас cool cool cool biggrin
1-10 11-12
avatar