Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Хто такий соняшник? переказ
09.12.2015, 21:45
загрузка...

Художній текст розповідного характеру з елементами опису природи для докладного переказу (усно)
Хто такий соняшник?

Удавнину Земля не знала квітів. Рослини не вміли квітнути і прикрашати світ дивними барвами. Високі дерева, велетенські трави покривали гори, степи. Та куди не глянь - жодної квітки.

Попрохала Земля Сонця подарувати їй трохи кольорових барв. Цар світла довго мовчав, бо не він, а лиш його син міг задовольнити прохання. Та чи на добро? Золотоволосий син Сонця взявся просити у батька дозволу погуляти по земних просторах, випробувати свою силу, наділити рослини барвами веселки. Знав, що це небезпечно для нього. Витратить силу на далекій планеті,  а тоді й додому повернутися не зможе. Як не відмовляв йому батько, але син знав своє.

Прилетів золотоволосий на Землю і почав прикрашати світ. Природа ожила. Ніжно усміхнулася рожевими пелюстками шипшина, заблимали голубими очима волошки, сором'язливо захиталися на вітрі лілеї.

Безліч квітів покрили безмежні простори. Людям відкрився незрівнянний світ краси і мрії.

Поглянув довкола син Сонця і засміявся. Потрудився ж на славу. Час уже й додому. Змахнув полум'яними крильми, але де там. Усю силу віддав він Землі. Не повернутися більше до батькової оселі. Заховалося Сонце за темний обрій засмучене до краю. А знесилений його син упав на Землю і залився гіркими слізьми. Вранці підвівся, напружив востаннє всі сили, але зміг лише підняти назустріч батькові пломеніюче обличчя. Відтоді перетворився на золотоголову квітку, що невідступно дивиться на схід. І так милується Сонцем, що люди назвали її соняшником.

За О. Бердником

План

1. Позбавлена квітів Земля.

2. Прохання до Сонця.

3. Золотоволосий іде на допомогу.

4. Квітує світ веселковими барвами.

5. Не дістатися вже додому.

6. Син Сонця став соняшником.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: з елементами, 6 клас, Хто такий соняшник, художній текст, для докладного переказу, розповідного характеру, переказ, опису природи
Переглядів: 5830 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 2
avatar
1
Де переказ 
Цитата
Старе самотне дерево

:\'(  wink  wacko  surprised  dry  angry  
avatar
0
2
avatar