Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Кілька рецептів проти стресу
27.10.2014, 18:34
загрузка...

Можливо, тому, що в дитинстві мені доводилося частенько «вступати в контакт» зі стресом, я переконався, що стосовно проблем не варто себе терзати і вдаватися до істерики: нехай вони відпочинуть до ранку. Якщо справа йде навскоси, вдаюся до занять спортом, щоб позбутися тривоги, а розв’язанням проблеми займуся тоді, коли відчую духовну готовність це зробити. Мої близькі дуже дивуються: «Як ти можеш спокійно спати?» Якщо рішення відразу знайти не вдається, то чи варто позбавляти себе сну?

Буває й таке. Ти знав, що контрольна з біології неминуча, та замість того, щоб слухати учителя, останній тиждень тупо малював ескізи для улюблених реклам. Ти усвідомив проблему, коли, зіткнувшись сам на сам із навчальним матеріалом, зрозумів: без шкільної підготовки заданого не осилити. Не поспішай з люті рвати свої малюнки, тим паче, що деякі з них справді вдалися неперевершено. Треба лиш докласти більше зусиль до науки.  Те саме, звісно, дуднять тобі і батьки, але це саме той випадок, коли вони мають рацію. Крикни з усіх сил. Заволай, і тобі полегшає. А після психологічного розвантаження активно візьмися до роботи. Між іншим, якщо тобі добре вдаються рекламні малюнки, тобі відтак бути не біологом.

Життя доводить, що причинами стресу найчастіше бувають найбанальніші повсякденні напруги, дрібниці, з якими нам цілком під силу впоратися. Серед підстав для тривог у середовищі підлітків превалює недосконалість зовнішності, незадоволені амбіції, ускладнення стосунків із ровесниками. Вносити корективи в породжені цими факторами обставини під силу кожному, але при умові розважливого осмислення рішень. Є речі набагато складніші, скажімо, - розлучення батьків чи втрата когось із близьких. Це взагалі поза нашим контролем.

Я завжди намагаюся не забувати про істинний стан справ. Що це означає? Увімкни вечірні новини: містечко у сусідньому регіоні повністю зруйноване повінню; ось сім’я, годувальник якої убитий якимсь маніяком, а десь дитина помирає від невиліковної недуги. І поступово твої проблеми стають не такими вже й значними, загроза, що нависла над тобою чорною хмарою, розвіюється.

Я не кажу, що твої проблеми не справжні. Але спробуй зосередитися на кращих моментах свого життя. І не кажи, що їх немає. Просто досі ти не вмів їх бачити. Я завжди був вдячний за те, що маю. Навіть за найменше. Навіть за можливість цих записів, якими я не тільки тобі хочу допомогти, а й звільняю від чергового стресу себе самого.

369 слів

(За Д. Снайдером).

план

1. Проблеми вирішуй, відчувши готовність до цього.

2. І з такого становища є вихід:

а) замість занять біологією – малювання;

б) запізніле прозріння не привід для гарячковості;

в) слушні поради батьків;

г) психологічне розвантаження і праця над собою.

3. Стався до дрібниць розважливо.

4. На фоні вселюдських бід.

5. Навчись помічати позитивне.

6….

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: переказ Кілька рецептів проти стрес, Текст публіцистичного стилю, переказ 9 клас, для докладного переказу
Переглядів: 7363 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.4/7
Всього коментарів: 0
avatar