Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Книжка і комп’ютерні технології
14.05.2014, 16:11
загрузка...

Книжки… Товщі й тонші томи, з малюнками й без них, пожовклі від часу й тільки-но видані, які ще пахнуть друкар­ською фарбою… Ні, недарма казав у свій час великий Гессе про магію книжки, оспівував її протягом усього свого життя.

 

Ще недавно святість і безсмертя книжки не підлягали жод­ним сумнівам. І навіть тоді, коли розквіт комп’ютерної ери вже був очевидним, книжку з тріумфом продовжували роз­хвалювати як найзручніший, мобільний, надійний і компакт­ний спосіб збереження інформації.

 

Однак з плином часу постало запитання: а чи не застаріла книжка в добу персональних комп’ютерів, глобальних мереж і гіпертекстів? Чи зберегла вона в собі певний потенціал для протистояння натиску комп’ютерних технологій? І, нарешті, чи не час зовсім відмовитися від випуску книжкової продук­ції й перейти на «електронно-видавничу діяльність»?

 

Адже з погляду людини інформаційної епохи, книжка – це певна сукупність знань, відомостей. При цьому абсолютно не важливо, якого плану ця інформація: довідкового, Навчально­го чи духовного.

 

Звісно, не можна не зважати на згадану вище магію книж­ки з її естетичною цінністю саме як об’єкта культури. Проте, на думку скептиків, значущість книжки в наш час втрачаєть­ся порівняно з можливостями комп’ютерних технологій, до того ж термін її життя обмежений.

 

Друга проблема – проблема місця. Мало хто із сучасних мешканців Землі може мати вдома всі ті книжки, які вважає потрібними. Врешті-решт вони можуть «вижити» свого госпо­даря з квартири.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1676 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
avatar