Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Контрольний переказ тексту з елементами опису зовнішності людини
30.03.2015, 01:20
загрузка...

Читання тексту вчителем.

Дитя-зірка росло й виховувалося вкупі з дітьми Лісоруба, їло і пило з ними за одним столом і гралося разом з ними. З року в рік хлопчик гарнішав, а жителі села тільки дивувалися його красі, бо всі вони були смуглолиці й чорняві, а цей мав личко біле й ніжне, мов вирізьблене зі слонової кістки, і золоті кучері — як пелюстки нарциса, і губи — як пелюстки червоної троянди, і очі — як фіалки, що дивляться в чисту воду струмка. І він стрункий, немов квітка в полі, де не ступала нога косаря.

Проте ця врода обернулася йому на шкоду, бо виростав він гордий, себелюбний і жорстокий. Дітьми Лісоруба і всіма іншими сільськими дітьми він гордував, бо ж вони, мовляв, низького походження, а він — шляхетного роду, адже походить від Зірки. І він називав дітей своїми слугами. Він не тільки не мав співчуття до нужденних, сліпих, калік, а ще й кидав у них камінцями та проганяв на шлях, накрикував, щоб вони йшли просити хліба десь в інше місце, і жоден жебрак, крім хіба найвідчайдупі-ніпюго, не наважувався вдруге заходити в те село просити милостиню. Хлопець був ніби заворожений своєю казковою вродою і насміхався й глузував з нещасних та безпомічних. Себе ж любив, і влітку, коли стояли тихі сонячні дні, він лежав у свяще-никовому садку біля кринички і посміхався собі з утіхи, милуючись своєю вродою.

Не раз, було, Лісоруб і його дружина дорікали йому за жорстокість та байдужість.

Та Хлопчик-зірка не слухав їх, він тільки стояв понуро та посміхався зневажливо, а потім знову біг до своїх ровесників і верховодив ними.

(250 сл.) (О. Уайльд)

2. Визначення теми та головної думки.

3. Визначення стилю тексту.

4. З'ясування покладених у його основу типів мовлення.

5. Індивідуальне складання плану тексту.

6. Повторне читання вчителем тексту.

7. Самостійна робота учнів над переказом у чернетках.

8. Редагування написаного.

9. Написання контрольного переказу.

IV ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКІВ

Заключна бесіда

— До яких висновків спонукає нас Оскар Уайльд у казці «Хлопчик-Зірка».

— Що, на вашу думку, важливіше — краса зовнішня чи внутрішня?

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Переказ Дитя-зірка
Переглядів: 1108 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar