Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Космічні дослідження
11.05.2014, 15:56
загрузка...

Нині вчені бачать у космічних просторах цілі наукові по­селення з численними лабораторіями, найскладнішими при­ладами, автоматами, сотнями і тисячами дослідників – це будуть величезні орбітальні станції, де тривалий час ви­вчатимуться фізичні, біологічні, астрономічні, медичні та інші проблеми. Екіпажі зможуть замінювати один одного, і спеціалісти для них будуть добиратися залежно від завдань, які ставить практика.

 

Чи можна прогнозувати працездатність людини в космосі? Відомо, що невагомість вносить значний дискомфорт в умови її діяльності, сильно змінює потік інформації, яка поступає в мозок від різних частин тіла, м’язів і органів, істотно пору­шує координацію рухів. Навіть під час роботи в космічному кораблі, де космонавт має можливість і зручно сидіти, і міцно закріплювати своє тіло, чітко спостерігалося досить значне зниження рівня працездатності космонавта. Для того щоб по­яснити це явище, дати йому конкретну оцінку, попередити негативний вплив невагомості, були розроблені спеціальні бортові прилади. В їхній основі лежить принцип моделюван­ня найбільш характерного виду діяльності космонавта – керу­вання космічним кораблем і його складними системами.

 

Кожний політ ставить перед дослідниками нові питання – своєрідні загадки Космосу, а їх ще дуже і дуже багато таїть у собі невагомість. Наприклад, треба натиснути кнопку. На Землі – натиснеш не думаючи. У невагомості ж обов’язково, перш ніж натиснути, доводиться продумати цю дію. Відбува­ється свого роду затримка. Це турбувало й продовжує турбу­вати вчених.

 

Щоб дослідити це явище, свого часу у космос підняли спе­ціальний рефлексограф, який давав можливість записувати час рухових реакцій людини.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 949 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar