Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Козацькі хитрощі
28.10.2014, 15:15
загрузка...

З давніх-давен на лівому боці гирла Дніпра стояла турецька фортеця — Аслам-город, яка була перешкодою козакам під час виходу в Чорне море. Повз неї козацьким чайкам важко було пройти непоміченими — бусурмани відразу починали обстрілю­вати їх із гармат. Та козаки, користуючись темрявою ночі, часто з успіхом минали небезпеку.

Тоді за наказом султана навпроти Аслам-города була побудо­вана ще одна фортеця — Кизикермен. Відтоді запорожцям дово­дилося проходити вже повз дві фортеці. Та козаки умудрялися проходити й між двома фортецями.

Щоб зупинити козаків, турки вирішили протягти залізні лан­цюги від однієї фортеці до іншої. Чайки ніяк не могли обминути «пастку», бо зачіпали ланцюги, які починали брязкати. Зачувши брязкіт, турки розпочинали палити з гармат.

Та скоро козаки знайшли засіб, як дурити бусурманів. Зби­раючись у похід, козаки завчасно робили кілька невеликих пло­тів. Наближаючись до пастки, козаки, діждавшись ночі, пускали вперед кілька порожніх плотів. Ті розгойдували залізні ланцюги.

Турки, зачувши брязкіт, починали шалено стріляти з гармат. А козаки тільки цього й чекали, бо під час стрілянини пошко­джувалися лише порожні плоти та ланцюги.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Козацькі хитрощі, 7 клас, текст переказу, Переказ 7 клас
Переглядів: 1135 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar