Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Крилаті синоптики
16.09.2020, 23:22
загрузка...

Погода – єдине явище природи, яке не залишає нікого байдужим. Яка буде погода? Це питання хвилює штурмана і шофера, агронома і туриста.

А між тим існує багато простих і надійних прийомів визначення погоди, які може опанувати кожен. Вони ґрунтуються на спостереженнях за поведінкою тварин, котрі більш чутливі до самих незначних змін стану атмосфери.

Тут мова піде про комахів-синоптиків.

Органи чуття в комах розвинені значно сильніше, ніж у людини. Їхнє тіло покрите різними волосками, пушком, які дуже чутливі до зміни вологості. Із підвищенням вологості повітря у верхніх шарах атмосфери (з чого звичайно починаються всі зміни погоди) дрібні комахи спускаються нижче, туди, де повітря поки ще сухе. За комахами слідкують комахоїдні птахи. Не бачачи комах, ми можемо судити про зміни в погоді за поведінкою птахів.

Про все це йдеться в народних прикметах. Так, якщо ластівки або стрижі літають високо, значить, треба чекати сухої сонячної погоди, і навпаки, якщо ластівки або стрижі літають біля поверхні землі, – бути дощу.

Цікаві спостереження над самими комахами, наприклад над бджолами. Кожна пасіка – бюро погоди! Якщо бджоли ранком не вилітають із вуликів, сидять у них і гудуть, - чекай у найближчі 6 – 8 годин дощу. Масове повернення до вулика бджіл ранком або вдень і відсутність зустрічного льоту – вірна ознака швидкого наступу вітряної дощової погоди. Крилаті трудівниці можуть видати й надійний довготерміновий прогноз: якщо вони восени воском заклеюють льоток, залишаючи лише маленький отвір, то зима буде суворою.

Всюдисущі мурашки – також відмінні прогнозисти. Перед дощем, грозою або сильним вітром вони ховаються до гнізд. Знають вони, яка буде зима: чим більші восени мурашники – тим вона суворіша.

Пізно ввечері, коли всі засинають і вітер колише втомлену траву, ще довго чути дзвінку пісню зеленого коника. Про що він співає? Про те, що ранок буде тихим, сонячним. У таку ніч світлячки світять особливо яскраво, віщуючи погожий день (За О.Злотіним і В.Галкіним;294 слова).

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 514 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
avatar