Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Криниця
27.10.2014, 01:03
загрузка...

Дідусь присів навпочіпки над заглибинкою, де колись криниця була. Біля неї молода вербичка віти розпустила, а сама така зеле­ненька стоїть, свіжа-свіжа. Так і тягне погладити її листячко.

 

— Гарна була криничка,— мовив дідусь.— Це ж не так давно стали у нас на горі колодязі ставити, а раніше — з діда-прадіда — ось з цієї кринички брали воду. Така була щедра, скільки не бери — повна! А вода смачна — що з усього кутка люди ходили. Навіть узимку не замерзала. А ось тут збоку від неї струмочок збігав у луки, коло нього завжди щось кущилося, зеленіло, цвіло аж до морозів. Ну, онуку, спробуймо!

 

Потер долоні, хекнув, зняв лопатою шматок дерну, обережно поклав його землею догори. Запручалися, заметляли безокими головами дощові черв’яки, та дідусь на них не зважав, копав далі. Як заглибився на штик лопати, щось стукнуло. Дідусь обе­режно вийняв знахідку.

 

—    Кухлик! Так це ж той кухлик, що бабуся для людей ста­вила воду пити!

 

Ігор і собі взяв кухлик.

 

—    Дідусю! Давайте, ще я покопаю! — попросив хлопчик.

 

—    Копай! — дав йому лопату Михій Хомич, а сам взяв кухлик і задумався. То усмішка набігала на обличчя, то він хмурився, щось, напевно, пригадуючи…

Читати далі тут текст 2...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Переказ 7 клас, криниця
Переглядів: 1607 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar