Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Критикують друзі: корисно чи образливо?
17.11.2014, 08:27
загрузка...

Текст публіцистичного стилю для докладного переказу  7 клас

Люди, як правило, не полюбляють критики, якою об’єктивною вона б не була. Від близьких людей, зрозуміло, хочеться чути слова підтримки, захоплення. І все-таки кожному вкрай необхідно вміти відрізняти справедливу критику від хибної, серйозну від жартівливої, дружню від ворожої.

Доволі об’єктивну критику ми можемо почути з уст друзів. Вочевидь, це люди чимось схожі на нас, адже обираємо ми їх самі. Але й друзям належить бути обережними. Дуже важливо правильно вибрати час для критичного слова. Це майже наука. Більшість із нас затулить вуха, якщо зауваження зроблене не вчасно, хоча воно слушне й корисне.

Старшокласниця Оленка дуже засмутилася, коли її зрадив хлопець. Почуття дівчини були тривкими й серйозними. Такими вона вважала і його. Подруга заспокоювала її, вказуючи закоханій на її згубну схильність захоплюватися легковажними вродливими юнаками, з якими завжди повно клопоту. «Вона мала рацію, - казала згодом Олена, але я гнівалася на неї спочатку. У день, коли серце було розбите, мені потрібна була підтримка, співчуття, а не критичні зауваження».

А ось приклад своєчасної критики. Одна пані мала звичку затримувати виплату боргів. Це завдавало чимало клопоту, доводило до стресів. Сестра звернула її увагу на безконтрольні витрати у час різдвяної прогулянки, коли та без міри купувала одяг і подарунки. «Розраховуй можливості свого гаманця», - вказала їй родичка і цим, звичайно, попсувала настрій марнотратниці. Але та зважила на підказку. Згодом, коли посипалися рахунки, вона відчула вдячність за своєчасну турботу близької людини.

Отож, якщо наші друзі певні, прислухаймося до їхніх порад навіть тоді, коли нам «не до них». Зробімо приємність друзям – і не постраждаємо самі.

За С. Якобі.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: | Теги: Критикують друзі, Текст публіцистичного стилю, для докладного переказу, Переказ 7 клас
Переглядів: 8910 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.2/24
Всього коментарів: 0
avatar