Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Легенда українського кіно
11.05.2014, 14:41
загрузка...

Івана Миколайчука називали обличчям і душею україн­ського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим само­родком. Він був особливий, народний, справжній, найкра­щий. Великий Параджанов казав про нього: «Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко».

 

Іван народився 1941 року в селі Чорторий на Буковині. За­кінчив Чернівецьке музичне училище, театр-студію при Чер­нівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого.

 

У кіно дебютував ще студентом. Ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» одразу принесли йому загальне визнання. Кінострічка «Тіні забутих предків» була визнана однією з двадцяти най­кращих картин світу. Безперечно, успіхові цього фільму сприяла участь у ньому талановитих митців і передусім Іва­на Миколайчука. Майже випадково потрапивши на кінопроби, він приголомшив своєю грою всю творчу групу на чолі з режисером Сергієм Параджановим. Успіх Миколайчука у фільмі здається ще несподіванішим, якщо згадати, що на той момент він був студентом першого курсу кіноакторсько­го факультету. Після того його запрошували працювати в Голівуд, але Держкіно актора про це не повідомило. Амери­канці назвали на честь Івана Миколайчука малу планету.

 

Після блискучого дебюту в кіно Миколайчука знімали час­то і він запам’ятовувався в більшості картин. Запам’ятовувався навіть тоді, коли йому, по суті, й не було чого грати, але він «витягував» роль завдяки своїй особистості та вмінню створи­ти образ майже з нічого.

 

Іван не задовольнявся тією міркою, котру ми так часто до себе прикладаємо: бути не гіршим від сусіда. Іван уособлював яскравого романтика, націленого на рух угору. З фільму «Бі­лий птах з чорною ознакою» починається нова сторінка в його творчості – він стає ще й сценаристом.

Читати далі...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 2793 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
avatar