Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Ліси України
16.09.2020, 23:36
загрузка...

З найдавніших часів величезна кількість деревини використовувалася на різні потреби, зокрема на будівництво фортець і кораблів. У 860 році Русь здійснила похід на Константинополь на 200 кораблях, у 907 – на 2000 і в 914 році – на 10 000 кораблях.

Русичі здійснювали походи на суднах, видовбаних з цілого дерева. У кожному судні вміщалося 60 чоловік. Такі кораблі мали довжину як мінімум 14 м. Для їхнього виготовлення потрібні були колоди з діаметром у верхньому зрізі 180 – 200 см. Неважко собі уявити, скільки потрібно було зрубати багатовікових дерев гігантських розмірів.

У часи існування Київської Русі майже вся територія України була освоєна людьми. Скрізь зустрічались села, квітучі лани і сади. Та після монголо-татарської навали територія Подніпров’я на деякий час прийшла в запустіння...

Ситуація ускладнювалася дикою сваволею польських магнатів. Пани-магнати не знали над собою ніякого закону, ніякого права. Щоб утриматися в лісостеповій і насамперед степовій зоні, потрібно було мати якесь природне прикриття. Таким прикриттям були ліси та глибокі й повноводні ріки. Зелене море лісів України завжди було надійним спільником нашого народу в боротьбі з численними ворогами. Воістину наш зелений друг був справжнім воїном.

Ліс допомагав воювати богатирям-воїнам Київської Русі, славним лицарям-запорожцям, гайдамакам і опришкам. Він завжди був для них рідним домом. Вороги боялися наших лісів, де за кожним деревом їм ввижався захисник народу, а тому вони їх вирубували і випалювали. Бори і діброви вселяли в них почуття невпевненості і страху...

За період майже трьохсотлітнього існування на Дніпрі Запорізька Січ 8 разів міняла місце свого розташування. Проте характерним для кожного з них була наявність природних перешкод і лісів. Можливо, й сама назва Січ виникла у зв’язку з тим, що в лісах робили засіки – укріплення з повалених дерев. У часи існування Запорозької Січі величезні ліси зростали по всіх балках, байраках, крутосхилах і заплавах річок степової зони. Є багато документів, які свідчать про те, що в районі Запоріжжя на островах Хортиця, Томаківка росли вікові ліси. У цьому районі були широкі плавні з величезною кількістю приток і озер. Тут був притулок для втікачів. Цей район запорозькі козаки називали Великим Лугом – батьком, а Січ – матір’ю. Уперше плавневі ліси в районі Нижнього Дніпра під назвою Великий Луг згадуються в 1190 році.

...Дуби, буки і сосни рятували життя партизанам. Дерева пліч-о-пліч з воїнами приймали на себе вогонь ворога, прикривали бійців при виході їх з оточення. Дуже часто єдиною їжею для партизан і борців за волю України були лісові ягоди, плоди і гриби (З журналу; 394 слова).

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 291 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar