Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Мелодія кам’яної скелі
11.05.2014, 13:34
загрузка...

Було те багато тисяч років тому. В приазовських степах жило плем’я молочаїв. І були в племені двоє хлопчаків-ровесників, Яр і Гул, які з дитячих років завзято змагалися одне з одним, намагаючись в усьому бути першими. Хто далі кине камінці, хто вище вилізе на дерево, хто скочить на спи­ну тільки-но прирученому бикові. Часто зчіплялися в борні, Яка виснажувала обох, але не виявляла переможця.

Прийшла пора юнакам ставати мужами. Зібралося все плем’я і вирушило до Гори Бика. Біля тієї гори просили люди милостей, вдалого полювання, добірного улову, багатого збо­ру плодів. Ватажок племені підвів юнаків до чаклуна, який владарював там.

Чаклун відвів хлопців до печери, викресав вогонь. На освітле­ній стелі всі побачили зображення четвірки биків, що стояли колом – хвостами всередину, наставивши роги на невідомого ворога.

- Отак ви мусите захищати своє плем’я, забувши всілякі чвари. Тільки тоді подолаєте ворожі племена й захистите сто­янку від хижих звірів, – промовив чаклун. – Відправляйтеся на полювання і вполюйте великого звіра, доведіть, що ви рів­ня чоловікам племені. Тоді відбитки ваших ніг будуть викарбувані на цій скелі.

 

Читати далі тут...

 

 

 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1144 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
avatar