Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Мій приятель. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:44
загрузка...

Тексти розповідного  характеру з елементами роздуму для письмового  докладного переказу

Мій приятель

 

У мого приятеля Гаврила є біла коноплянка. Така біла, що навіть дзьоб у неї рожевий і наче прозорий.

Такі птахи звуться альбіносами. Часом можна побачити білу галку або грака. Таким птахам дуже важко живеться, тому що їх не люблять  свої ж родичі і б’ють їх. Та й ховатись від ворогів їм важко, тому вони частіше стають здобиччю хижаків.

Білу коноплянку Гаврило вихваляє, навіть заявляє, що  голос в неї не такий, як у коноплянок звичайного кольору. Усім відомо, що птахолови й мисливці – великі хвальки. Я нічого особливого у голосі коноплянки не помітив, тому Гаврило  трохи навіть образився.

Гаврило – дуже цікава людина. За професією він – швець.  Чоботи шиє. Гаврило горбатий і глухий. Слухає вас завжди з послішкою і з руху губів розуміє, що ви говорите. Але він добре чує пташиний спів і гру на скрипці.

Він говорить, що йому дуже цікаво жити. При цьому він хороше, лагідно й тихо посміхається (За О.Копиленком;  150 сл.).

 

*Пояснити лексичне значення слова альбінос (людина, тварина або рослина, повністю або частково позбавлена пігментації – забарвлення  органів і тканин).

*Скласти план (орієнтовний: 1. Біла коноплянка мого приятеля. 2. Чому альбіносам важко живеться. 3. Як Гаврило вихваляє свою коноплянку. 4. Мій приятель – цікава людина. 5. Чує пташиний спів і скрипку. 6. Гаврилові цікаво жити).

*Написати докладний переказ, першу особу замінивши на третю.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 1869 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.4/8
Всього коментарів: 0
avatar