Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Михайлик. Переказ 6 клас.
29.02.2016, 00:38
загрузка...

Художній текст розповідного характеру з елементами опису природи  для  письмового докладного переказу.

Михайлик

 

Жив собі пастушок Михайлик. Він пас вівці і пригравав на березовій дудці. А ще любив вдивлятися у воду гірської річечки. Йому здавалося, що вода її з срібла й золота, а дно із самоцвітів.

Вирішив якось Михайлик знайти джерело, з якого витікає та річка. Довго мандрував, аж приблукав до залізних воріт,  які охороняв бурий ведмідь.

Ведмідь попросив хлопчика постерегти ворота, поки він у річці скупається. Пірнув у воду, а Михайлик тим часом за ворота пройшов.

Хлопчик опинився у казковому царстві. Дерев’яного там нічого не було. Дерева були з кришталю,  трава із срібла, а квіти з золота.

Вийшов Михайлик на галявину і побачив…

На галявині стояв зоряний терем, в якому замкнули  князівну Зоряну. Вона здавна чекала на визволителя, але ведмідь нікого не пускав до казкової країни. А відчинити терем Зоряни можна було лише деревом,  бо воно в цім краю мало  чародійну силу.

Узяв Михайлик березову дудку і заграв свою найкращу пісню. Відчинилися двері терема. Одружилися князівна й пастушок і зажили щасливо (За В.Вовк; 160 сл.).

 

*Дібрати синоніми до слів самоцвіти, мандрувати, охоронець.

*Скласти план (орієнтовний: 1. Що робив пастушок Михайлик. 2. Пішов Михайлик шукати джерело. 3. Охоронець залізних воріт. 4. У казковому царстві. 5. Галявина. 6. Ув’язнена в теремі князівна Зоряна. 7. Чародійна сила дерева. 8. Одруження паситушка з князівною).

*Написати докладний переказ, увівши до тексту самостійно складений опис галявини у казковому царстві.

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав:
Переглядів: 2663 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.3/7
Всього коментарів: 0
avatar